Muzyka

David Bowie odpowiedzialny za powrót LCD Soundsystem

James Murphy przyznał, że to David Bowie nakłonił go do reaktywowania LCD Soundsystem.
Murphy miał okazję współpracować z Bowiem w ostatnich latach jego życia. Grał na perkusji na albumie "Blackstar", wyprodukował numer "Reflektor" Arcade Fire z gościnnym udziałem wokalisty czy przygotował remiks kawałka "Love Is Lost" z jego płyty "The Next Day". Muzycy mieli więc czas na rozmowy.

- Spędziłem sporo czasu z Davidem Bowiem i mówiłem mu, że chcę reaktywować zespół - wspomina artysta. - Zapytał, czy czuję się z tym niepewnie. Kiedy odpowiedziałem twierdząco, wyjaśnił mi, że to dobrze, że tak właśnie powinno być.

- Myślałem, że nie będę mógł z nim rozmawiać, ale był tak miły i przyjacielski - dodał Murphy. - Można powiedzieć, że był moim mailowym przyjacielem, co jest jedną z dziwniejszych i najbardziej niesamowitych rzeczy, jakie mi się przytrafiły.

Formacja dowodzona przez Jamesa Murphy'ego w 2016 roku podpisała kontrakt z Columbia Records. Na jego mocy 1 września ukaże się płyta "American Dream".

Grupa zapowiedziała też serię koncertów, które po wakacjach odbędą się w Danii, Holandii, Francji, Anglii i Szkocji a następnie w Ameryce.

Oto tracklista:
1. oh baby
2. other voices
3. i used to
4. change yr mind
5. how do you sleep
6. tonite
7. call the police
8. american dream
9. emotional haircut
10. black screen

Trzeci i ostatni dotąd longplay LCD Soundsystem, "This Is Happening", miał premierę w maju 2010 roku. Zespół zakończył działalność koncertem, który odbył się w kwietniu 2011 roku w Madison Square Garden. Grupa wróciła na scenę 4 lata później. Formacja, znana z tanecznych przebojów "Daft Punk Is Playing at My House", "Yeah" i "All My Friends", wystąpiła w 2016 roku na Open'erze w Gdyni.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Jego ostatnia płyta, "Blackstar", ukazała się na dwa dni przed jego śmiercią.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 11 lipca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca