Muzyka

Pilnie strzeżona tajemnica Waxahatchee

14 lipca ukazała się nowa płyta Katie Crutchfield występującej jako Waxahatchee. Wydawnictwo nosi tytuł "Out in the Storm" Z nowym materiałem artystka pojawi się w Polsce na gdańskim festiwalu Soundrive.
"Out in the Storm" to płyta o rozstaniu i pułapkach związków. W wywiadach wokalistka unikała odpowiedzi na pytania, kim była osoba, która zainspirowała ją do napisania tego albumu. Jak tłumaczy Katie, dla niej największą zaletą wydawnictwa jest jego uniwersalność. To, że każdy może odnaleźć się w przekazywanych przez nią treściach.

- To bardzo szczera płyta o czasie, w którym nie byłam za bardzo szczera z samą sobą. Opowiada o troszczeniu się o siebie i upominaniu się o swoją autonomię. Kiedy rozumiemy, co nas uszczęśliwia, łatwiej zauważyć, co nas zasmuca - mówi Katie.

Płytę "Out in the Storm" Katie nagrywała ze swoją siostrą bliźniaczką Allison (klawisze i gitara), Katie Harkin (koncertową gitarzystką Sleater-Kinney), Katherine Simonetti i Ashley Arnwine. Przed premierą poznaliśmy trzy utwory z wydawnictwa: "No Curse", "Silver" i "Never Been Wrong". Numeru "Silver" można posłuchać pod tym adresem.

W ramach promocji płyty "Out In The Storm" Waxahatchee wystąpi w Polsce. Katie Crutchfield będzie jedną z gwiazd festiwalu Soundrive, który odbędzie się w dniach 31 sierpnia - 2 września w klubie B90 w Gdańsku. W ramach festiwalu wystąpią również: Sevdaliza, Beach Fossils, AJ Tracey, Nadia Rose, Nite Jewel, Brutus, K-X-P, The Picturebooks, Ritualz, Artificial Pleasure, Ralph Kamiński, Shaârghot, So Slow, White Starlite, Kweku Collins, The Stargazer Lilies, Job Karma, Oozing Wound, Stef Chura, Better Person, Spaceboy, Pill, Cakes Da Killa, Get Your Gun, Dead, Not Pretty Enough, Rara, Mayatri, Lutownica i A/T/O/S.

Soundrive Fest to jeden z nielicznych polskich festiwali promujących młodą muzykę alternatywną. Impreza odbywa się w klubie B90, który mieści się w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej. Klub oprócz surowego, fabrycznego wnętrza, znany jest z doskonałej akustyki i oprawy świetlnej - w funkcjonuje tu jeden z najlepszych w Polsce systemów nagłaśniających i oświetleniowych. Dodatkową atrakcją są dwie sceny aranżowane specjalnie na Festiwal w fabrycznych halach W4 i B64.

Bilety:
I Pula karnetów - 70 zł WYPRZEDANA
II Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2014 gratis - 80 zł WYPRZEDANA
III Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2015 gratis - 90 zł WYPRZEDANA
IV Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2016 gratis - 100 zł

Tylko na: Tickets.soundrive.pl.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 14 lipca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca