Prophets of Rage o prawie do godności i przyzwoitego życia

Zespół Prophets of Rage zaprezentował wideo do najnowszego singla "Living On The 110".
Gitarzysta kapeli, Tom Morello, już wcześniej wyjawił, że to utwór, który mówi o bezdomności. - 110 to autostrada w Los Angeles, pod którą mieszkają tysiące bezdomnych. Bentleye i Rolls-Royce'y ryczą i dosłownie jeżdżą po nich i ich prowizorycznych domach. Jest to obraz idealnej analogii do groteskowej nierówności ekonomicznej, plagi naszych czasów - wyjaśniał.

Do piosenki powstał korespondujący teledysk, w którym poza muzykami widzimy archiwalne ujęcia m.in. z telewizyjnych wiadomości.

- Przezwyciężenie biedy nie jest gestem dobroczynności - czytamy we wstępie klipu. - To akt sprawiedliwości. To poszanowanie podstawowych praw człowieka. Prawa do godności, prawa do przyzwoitego życia. Jeśli bieda nadal będzie istnieć, nie istnieje prawdziwa wolność.

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Singel zapowiada longplay zatytułowany po prostu "Prophets of Rage", który ukaże się 15 września. Nad brzmieniem czuwał Brendan O'Brien (Pearl Jam, AC/DC, RATM).

Oto tracklista:
1. Radical Eyes
2. Unf-k the World
3. Legalize Me
4. Living on the 110
5. The Counteroffensive
6. Hail to the Chief
7. Take Me Higher
8. Strength in Numbers
9. Fired a Shot
10. Who Owns Who
11. Hands Up
12. Smashit

Przypomnijmy, że w składzie formacji są Tom Morello, Tim Commerford i Brad Wilk z Rage Against The Machine, Chuck D i DJ Lord z Public Enemy oraz B-Real z Cypress Hill.

Pod wspólną nazwą zaczerpniętą z tytułu utworu Public Enemy, Prophets of Rage postanowili przypomnieć najważniejsze utwory swoich macierzystych grup i zająć wyraźne stanowisko. 25 sierpnia 2016 roku wydali debiutancki materiał: 5-utworową EP-kę "Party's Over", na której znalazła się premierowa kompozycja i cztery covery.

Zespół zagrał na tegorocznym Open'erze.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 lipca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło