Muzyka

Fragment koncertu z Wrocławia na wydawnictwie "Live At Pompeii" Davida Gilmoura

Polskich fanów Davida Gilmoura czeka miła niespodzianka. Na koncertowym wydawnictwie "Live At Pompeii" wśród dodatków znajdzie się zapis występu byłego wokalisty Pink Floyd z Wrocławia.
7 i 8 lipca 2016 roku w legendarnym amfiteatrze w Pompejach odbyły się dwa widowiskowe koncerty Davida Gilmoura. Artysta wrócił na scenę starożytnego obiektu u stóp wulkanu Wezuwiusz 45 lat po swoim pierwszym występie w tym miejscu, zarejestrowanym na filmie "Pink Floyd Live at Pompeii".

Koncerty w ramach trasy "Rattle That Lock Tour" były pierwszym show z udziałem publiczności, jakie odbyły się w wybudowanym w 90 r p.n.e. rzymskim amfiteatrze, arenie walk gladiatorów do czasu wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery. - To magiczne miejsce. Powrót tutaj, zobaczenie tej sceny, było czymś przytłaczającym. To miejsce pełne duchów... - mówił o antycznej budowli, w której odbył się koncert David Gilmour.

29 września koncert w Pompejach ujrzy światło dzienne na serii specjalnych wydawnictw audio-wizualnych (CD, DVD, LP i BR). Nagranie, zarejestrowane w systemie 4K przez reżysera Gavina Eldera, zawierać będzie najlepsze momenty z obu występów. Spektakularne widowisko pełne jest też niezwykłych efektów specjalnych, w tym laserów, efektów pirotechnicznych i wizualizacji wyświetlanych na okrągłym ekranie superpanoramicznym.

W specjalnym boksie "Live in Pompeii" (2 CD+2 Blu-Ray) znalazł się wybór utworów z koncertu we Wrocławiu, w tym wykonanie "The Girl In The Yellow Dress" z Leszkiem Możdżerem.

13 września w ponad 2 tysiącach kin na całym świecie odbędzie się specjalny pokaz filmu "Live In Pompeii" - w Polsce bilety na to wydarzenie można jeszcze zakupić pod adresem Www.davidgilmourcinematickets.com i Www.multikino.pl.

Zwiastun filmu znajduje się pod tym adresem.

Ostatni album Anglika to "Rattle That Lock", który miał premierę we wrześniu 2015 roku.
Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 21 lipca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca