Muzyka

Chris Botti na trzech koncertach w Polsce

Chris Botti, trębacz, którego muzyka poprowadzi nas od jazzu, przez rock and roll, soul, R&B i może nawet heavy metal, do opery, trzykrotnie zagra w Polsce. Muzyk wystąpi 5, 6 i 7 w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie.
Chris Botti zajmuje się tym, czego zawsze pragnął. Imponuje mu gra Milesa Davisa, w swojej karierze występował ze Stingiem. Otwarcie przyznaje, że chciałby koncertować u boku Tomasza Stańki i cieszy się na kolejne spotkania z polską publicznością.

- Wreszcie robię w życiu to, o czym marzyłem. Nie zamieniłbym tego na żadne pieniądze - powtarza Botti w wywiadach. Z drugiej strony opowiada także o ciężkiej pracy, jaką codziennie wykonuje. Uważa bowiem, że gra na trąbce jest niezwykle wyczerpująca - o wiele bardziej niż np. na fortepianie. Dlatego nie wyobraża sobie siebie koncertującego do późnej starości z prostej przyczyny: nie będzie miał na to siły!

Chris Botti traktuje trąbkę niemal jak relikwię. Wpływ na to ma z pewnością fakt, że instrument jest nader wiekowy - ma 78 lat. Ustnik, który stanowi jej niezwykle ważny element, jest jeszcze starszy - został wyprodukowany 91 lat temu. Nic dziwnego, że instrument brzmi tak wspaniale, a ciepłe dźwięki wydobywane przez Chrisa Bottiego są zwykle rozpoznawalne nieomal od pierwszych chwil. Co artysta mówi o swojej trąbced

- Porównuję ją do byłej żony. Ale takiej, z którą jesteś w dobrych stosunkach i zawsze odbierasz od niej telefon. Wciąż jesteś w stanie zapytać ją o zdrowie, pożartować. To ktoś, kogo nie możesz wymazać ze swego życia. Nawet jeśli masz już nową żonę, nowe relacje - przyznaje w wywiadzie dla polskiego kobiecego magazynu przed pięcioma laty. Botti twierdzi, że ten właśnie instrument firmy Martin Committee, jest rzadkością i wcześniej nie grał na lepszym.

Jazz w wykonaniu amerykańskiego trębacza to muzyka dla wszystkich, nie trzeba się obawiać zbyt rozbudowanych fraz czy kakofonii dźwięków charakterystycznych dla wielopoziomowych improwizacji.

Muzyczna podróż z Chrisem Bottim w Polsce możliwa będzie aż po trzech miastach. Koncerty trębacza z zespołem zaplanowane są w: Warszawie - 5 września (Torwar), Wrocławiu - 6 września (Hala Stulecia) oraz w Szczecinie - 7 września (Azoty Arena). Wejściówki na te wydarzenia można nabywać za pośrednictwem stron Bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik w całym kraju.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 26 lipca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca