Muzyka

Caro Emerald wystąpi w Warszawie

21 lutego 2018 w klubie Stodoła w Warszawie wystąpi Caro Emerald. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej najnowszą EP-kę holenderskiej wokalistki jazzowej - "Emerald Island".
Caro Emerald zdobyła dotychczas wiele krajowych i międzynarodowych nagród w tym: MTV EMA (Best Dutch/Belgian), EBBA, Goldene Kamera and Echo Award. Utwory artystki grane są przez największe rozgłośnie radiowe i muzyczne stacje telewizyjne w Europie. Styl muzyczny Caro Emerald jest inspirowany takimi gatunkami jak jazz, funk i soul, a także twórczością mistrzów czarnej muzyki zza oceanu - Elli Fitzgerald, Stevie'ego Wondera czy Otisa Reddinga.

Debiutancki album Caro Emerald "Deleted Scenes from the Cutting Room Floor", wydany w 2010 roku, pokrył się multiplatyną w wielu europejskich krajach, w tym potrójną platyną w Polsce. Przez wiele tygodni czołowe miejsca na listach przebojów zajmował pochodzący z albumu utwór zatytułowany "A Night like This".

Pomysł na drugi krążek powstał podczas licznych koncertów po Europie. Caro Emerald natchniona tętniącą życiem europejską sceną muzyczną, artystami, rozrywką i modą z lat 20. aż po lata 60. minionego wieku, postanowiła nagrać w 2013 r. drugą płytę zatytułowaną "The Shocking Miss Emerald". Singel promujący wydawnictwo - "Tangled Up" - to wpadające w ucho hip-hop tango opowiadające przewrotną historię uwikłania w dwa związki równocześnie.

Cztery lata po premierze drugiego albumu przyszedł czas na kolejny krążek "Emerald Island". Tym razem Caro Emerald zachwycona egzotycznymi klimatami, instrumentami i dźwiękami oraz gatunkiem muzycznym z lat 50. i 60., postanawia przygotować materiał muzyczny z myślą o największej do tej pory trasie koncertowej, która rozpoczęła się 28 marca w Wielkiej Brytanii. Minialbum zawiera 6 nowych utworów, które przeniosą każdego na tropikalną wyspę. Nie zabraknie także popowego spojrzenia na swingujące rytmy, elementów hip-hopu, czy instrumentalnych kompozycji.

Podczas trasy koncertowej, oprócz utworów z najnowszego krążka, nie zabraknie kompozycji z poprzednich albumów.

Bilety w cenach od 189 zł w sprzedaży od 28 lipca 2017 od godz. 10:00 na LiveNation.pl i Stodola.pl.

źródło: megafon.pl
przysłano: 31 lipca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca