Muzyka

Andrzej Piaseczny nie zaśpiewa w Opolu, ale rusza w trasę

Andrzej Piaseczny zaprzeczył, jakoby miał być jedną z gwiazd tegorocznego Festiwalu Piosenki w Opolu. Wokalista zapowiedział jednak serię jesiennych występów.
- Nie prowadzimy rozmów z Organizatorami Opolskiego Festiwalu, a w terminach wydarzenia mamy inne plany zawodowe - czytamy w oficjalnym komunikacie. - Podane informacje medialne są nieprawdziwe. Na koncerty z okazji 25-lecia artysty i promocje nowej płyty "O mnie o Tobie o nas " zapraszamy już od 2 października, a 17 września zapraszamy na niezwykły koncert do Pionek - rodzinnego miasta Andrzeja Piasecznego.

Płyta "O mnie, o tobie, o nas" to zbiór piosenek autorstwa Andrzeja Piasecznego do kompozycji Ani Dąbrowskiej. Wydawnictwo ukaże się 13 października. Za brzmienie całości albumu odpowiada Michał Przytuła - producent, z którym Piaseczny współpracował przy swoich pierwszych solowych płytach. Pod tym adresem można posłuchać tytułowego nagrania.

Oto plan jubileuszowej trasy:
2 października - Bydgoszcz
9 października - Szczecin
14 października - Toruń
22 października - Poznań
9 listopada - Kielce
15 listopada - Białystok
19 listopada - Gdynia
1 grudnia - Zielona Góra
4 grudnia - Łódź
9 grudnia - Zabrze
10 grudnia - Wrocław
12 grudnia - Kraków
16 grudnia - Warszawa

Piaseczny zaczynał karierę z zespołem Mafia, występował też w serialu "Złotopolscy". W 1998 roku wydał debiutancki, solowy album "Piasek". W 2009 roku ukazał się jego najbardziej hitowy longplay, mający status podwójnej platyny "Spis rzeczy ulubionych". Wielkim sukcesem okazała się też jego współpraca z Sewerynem Krajewskim. Ostatni krążek popowego wokalisty i jurora programu "The Voice of Poland" to "Kalejdoskop" z marca 2015 roku.

Rok wcześniej Piaseczny opublikował album "Zimowe piosenki" zrealizowany we współpracy z Sewerynem Krajewskim.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 1 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca