Trójwymiarowy "Thriller" Michaela Jacksona w Wenecji

Podczas 74. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji pokazany zostanie "Thriller" Michaela Jacksona w formacie 3D.
Krótkometrażówkę nakręcił John Landis. On też napisał z Michaelem Jacksonem scenariusz. Trójwymiarowa wersja została zrealizowana z oryginalnych 35mm taśm pod nadzorem Landisa. - Cieszę się, że nie tylko miałem szansę odnowić, ale i poprawić "Thrillera" Michaela Jacksona - powiedział Landis. - Skorzystaliśmy z możliwości współczesnej technologii, by przenieść to dzieło, zarówno wizualnie jak i dźwiękowo, na wyższy poziom.

Zdjęcia do teledysku z 1983 roku powstawały w Nowym Jorku i Los Angeles. Budżet wideo o zombie wyniósł pół miliona dolarów. Pełna wersja filmiku trwa blisko 14 minut.

Pod tym adresem można obejrzeć pełen klip z 1983 roku.

Piosenka "Thriller" pochodzi z tak samo zatytułowanego albumu z listopada 1982 roku. Płyta pozostaje najlepiej sprzedającą się w historii. Jej nakład to 65 milionów egzemplarzy.

John Landis jest reżyserem filmów "Blues Brothers", "Nieoczekiwana zmiana miejsc" czy "Oskar". Ostatnio pracował przy serialu "Franklin & Bash".

74. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji rozpocznie się 30 sierpnia a zakończy 9 września.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 7 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło