Muzyka

Daughter w świecie gier

Na 1 września indiefolkowa formacja Daughter zapowiedziała cyfrowy album z muzyką, którą przygotował we współpracy na potrzeby gry "Life Is Strange: Before The Storm".
W grze znalazły się także trzy starsze utwory Daughter. Album ze ścieżką dźwiękową do "Life Is Strange: Before The Storm", będzie zatytułowany "Music From Before The Storm".

"Before The Storm" jest prequelem niezwykle popularnej gry "Life Is Strange", która w 2015 roku zdobyła nagrodę BAFTA. - Jesteśmy bardzo dumni z tego, że mogliśmy skomponować muzykę do "Life Is Strange: Before the Storm - mówi Elena Tonra, wokalistka Daughter. - To była nasza pierwsza okazja do stworzenia własnej ścieżki dźwiękowej i czuliśmy się wyróżnieni, mogąc pracować z tym zespołem. Zakochaliśmy się w tej historii od pierwszego przeczytania. Jej główną bohaterką jest postać kobiety, która jest inteligentna, czuła i jednocześnie silna. Sama postać była bardzo inspirująca do tworzenia dźwiękowych pejzaży. To była czysta przyjemność.

- Mamy nadzieję, że zarówno gracze, jak i osoby nie grające, będą mogli tak samo cieszyć się tymi dźwiękami - dodaje jeden z członków zespołu, Igor Haefeli.

Oficjalna premiera gry miała miejsce w czerwcu podczas Xbox E3 Briefing.

"Music From Before The Storm" promuje utwór "Burn It Down", z którym można zapoznać się tutaj.

Daughter to indiefolkowy zespół z Londynu. Na koncie mają dwa albumy - "If You Leave" (2013) i "Not to Disappear" (2016).Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 11 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca