Muzyka

Billy Idol miał być złym terminatorem

Robert Patrick, aktor najlepiej znany z roli T-1000 w filmie "Terminator 2: Dzień sądu", opowiedział, w jaki sposób otrzymał rolę. Okazuje się, że niemała była w tym zasługa przypadku, a dokładniej wypadku.
W postać złego, terminatora oryginalnie miał się wcielić rockman, Billy Idol. - O ile mi wiadomo Billy Idol miał być T-100 - wspomina Patrick. - Niestety, uległ wypadkowi na motocyklu i rozwalił sobie nogę. Nie był w stanie zagrać roli.

Idol przejechał znak stopu i zderzył się z autem w Hollywood. Z nieszczęścia muzyka skorzystał Robert Patrick.

- Mój agent sprzedał mnie dyrektorowi castingu jako połączenie Davida Bowiego i Jamesa Deana - dodał aktor.

W chwili oryginalnej premiery, w 1991 roku "Terminator 2: Dzień sądu" pochłonął 102 miliony dolarów (po uwzględnieniu inflacji to około 180 milionów dolarów). W tych czasach był to wręcz kosmiczny budżet, ale produkcja zaoferowała widzom wiele efektów specjalnych, które później były masowo wykorzystywane przez inne dzieła. W kinach film zarobił 580 milionów dolarów. W obsadzie - poza Arnoldem Schwarzeneggerem w roli T-800 - znaleźli się Edward Furlong (jako młody John Conor), Linda Hamilton (Sarah Connor) i Robert Patrick (terminator T-1000).

25 sierpnia do kin w USA trafi wersja 3D produkcji Jamesa Camerona.

Billy Idol zaczynał karierę w punkowej grupie Generation X. Zasłynął solowymi przebojami "Rebel Yell", "To Be a Lover" i "Cradle of Love". Na koncie ma siedem studyjnych płyt, z których ostatnia to "Kings & Queens of the Underground". Artysta ma na koncie kilka ról filmowych w "The Doors", "Czas wściekłych psów" czy "Od wesela do wesela".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca