Muzyka

Nowy utwór Benjamina Clementine a

Benjamin Clementine, który jesienią zagra w Poznaniu, zaprezentował właśnie singel zapowiadający jego nadchodzącą płytę.
Opublikowany numer to "Jupiter", który poprzedza album Brytyjczyka zatytułowany "I Tell A Fly". Płyta ukaże się już 15 września, zaś dwa miesiące później - 16 listopada artysta zagra koncert w Poznaniu. Będzie to jedyny tegoroczny występ muzyka w Polsce.

Nagrania "Jupiter" można wysłuchać pod tym adresem.

Muzycznie "I Tell A Fly" to cały wachlarz inspiracji Clementine'a - od klasyki w postaci Erika Satie, aż po japońskiego pioniera elektroniki - Isao Tomita. Mimo, iż przez całą płytę dominuje narracja outsidera, to jednak prowadzi ona do pozytywnej kulminacji - wszyscy są mile widziani. "I Tell A Fly" to wyjątkowa, pełna emocji, prawdziwie fascynująca płyta.

Clementine to jedna z najbardziej niezwykłych postaci muzycznej sceny ostatnich lat, artysta obdarzony wspaniałym głosem, talentem lirycznym i naturalną sceniczną charyzmą. Grywa w największych salach koncertowych świata, jednak swój muzyczny talent rozwinął przez lata występując na paryskich ulicach. Do dziś ma słabość do piosenek Edith Piaf, Charles'a Aznavoura, Billie Holiday czy Niny Simone, których piosenki wyśpiewywał na skwerach Montparnasse. Stałym punktem jego repertuaru były wówczas także piosenki nieodżałowanego Leonarda Cohena, który do dzisiaj stanowi dla niego silną inspirację.

Debiutancki album artysty, "At Least for Now" ukazał się w marcu 2015 roku i został wyróżniony Mercury Music Prize. Muzyk gościł też na nowej płycie Gorillaz, "Humanz".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 23 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca