Muzyka

Snowman zagra przed Comą w Warszawie

Poznańska grupa Snowman wystąpi 3 grudnia w klubie Stodoła w Warszawie jako support Comy. Zespół zaprezentuje publiczności utwory z nowej płyty "Gwiazdozbiór".
Snowman zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 2008 roku krążkiem "Lazy". Płyta została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. Po niezapomnianym koncercie premierowym w Studio im. A. Osieckiej zespół uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 radiowej Trójki. Muzykę grupy Snowman określa się na wiele sposobów: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment.

Drugą płytą "The Best Is Yet To Come" Snowman pokazał swoje nowe oblicze - zdecydowanie bardziej piosenkowe, melodyjne i dynamiczne. Muzycy udowodnili, że potrafią z pasją eksploatować nowe obszary i wciąż twórczo poszukują nowych form ekspresji. Pokazali nowy repertuar i odświeżoną muzyczną formę - energetyczną, krzykliwą i angażującą.

W 2017 Snowman powrócił na rynek z płytą "Gwiazdozbiór". Pierwsza, cyfrowa odsłona nowego materiału miała miejsce w serwisie Tidal w studyjnej jakości Master Quality. 5 maja Gwiazdozbiór trafił do sklepów formie tradycyjnej. Tym razem zespół powrócił z płytą w całości polskojęzyczną. Nowy album to zbiór utworów pełnych emocji, melodii i tego, co prawdziwe. Repertuar to kompozycje, które stanowią spójną całość, dojrzałe, energetyczne brzmienie i intrygujące teksty podkreślone przez wokal lidera Michała Kowalonka. Najnowszym singlem z krążka jest "Gwiazdozbiór Strzelca", którego można posłuchać tutaj.

Wcześniej zespół zapowiedział serię koncertów z Anią Dąbrowską.

Oto harmonogram występów:
15 października - Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
16 października - Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka
31 października - Warszawa, Palladium
19 listopada - Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
21 listopada - Lublin, Spotkania Kultur
30 listopada - Wrocław, Centrum KoncertoweDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 25 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca