20 lat Wywroty

Nowy teledysk od Alexandry Magiery!

 

Alexandra Magiera, nowa twarz na polskiej arenie muzycznej, zaprezentowała swój nowy teledysk do piosenki - When You Look At Me, I Shiver. Zamiarem artystki było wprowadzenie słuchacza w nieco zapomniany, jednak w nowoczesnym stylu, magiczny jazzowy klimat epoki big-bandów. 

 

Alexandra Magiera to wokalistka, autorka tekstów i od niedawna, muzyki. Dzięki zdobyciu drugiego miejsca w konkursie wokalnym w 2016/2017 w znanym krakowskim Klubie Pod Jaszczurami (www.podjaszczurami.pl) , wokalistka dostała nagrodę w postaci ufundowania części nagrań oraz sprzętu, który wykorzystała w tym projekcie.

 

Muzykę do teledysku współtworzyła ze znakomitymi muzykami: Janem Szczurkiem – pianistą i kompozytorem, Piotrem Klimą – aranżerem i producentem, Leszkiem Tarasińskim – perkusistą, Piotrem Kosieradzkim – skrzypkiem i Romanem Bartnickim – suzafonistą. Z kolei za produkcję i nagrania odpowiadał Wojciech Szuperski z SoundProve Studio (www.soundprove.com), część nagrań była również realizowana w Nonagram Studio (www.nonagram.pl) i unIQ Studio (www.uniq-studio.com) przy współpracy z voiceON (www.voiceon.pl).

 

Teledysk kręcony był w krakowskim klubie Chicago Jazz (www.chicago-jazz.pl) we współpracy z Michałem Wójcikiem i Dominiką Filipowicz z Krakowskiej Sceny Muzycznej (www.krakowskascenamuzyczna.pl), którzy odpowiadali za filmowanie i montowanie obrazu.

 

W teledysku wzięli również udział następujący aktorzy: Marcin Kołpak – aktor i wokalista, który w videklipie wcielił się w rolę tajemniczego partnera wokalistki, a także następujące pary filmowe: Anna Łakomy wraz z Maciejem Kucharskim, Daria Magiera i Filip Molenda, Beniamin Plewa oraz Magdalena Boruc, Paulina Rajchel oraz Mateusz Marzec, Natalia Szafrańska i Andrii Pavlushko, a także Magdalena Majka wraz z Kacprem Kościółkiem.

 

Artystka wydała właśnie płytę ze wspomnianym już singlem muzycznym, który jest zapowiedzią jej dalszej działalności muzycznej. Alexandra Magiera aktualnie współpracuje ze znakomitym polskim kompozytorem i producentem, Michałem Kacprzakiem, nad swoją autorską płytą electro-swingową, na której znajdą się utwory w jezyku polskim. Płyta ukaże się początkiem roku 2018.

 

Słowo o samym gatunku electro-swing - jest to coraz bardziej popularny gatunek muzyczny, który jest kombinacją muzyki z ery swingu z erą muzyki elektronicznej (EDM). Popularność stylu wzrasta, czego dowodem są miliony obejrzeń muzyki artystów electro-swingowych na portalach społecznościowych i coraz częstsze większe wydarzenia i koncerty electro-swingowe.

 

W Polsce muzyka ta nie jest kultywowana przez polskich muzyków, wobec czego artystka będzie jedną z pierwszych, którzy będą ten styl propagować na polskim rynku. Celem artystki będzie dotarcie do odbiorcy jazzowego, ale przede wszystkim też skierowanie uwagi młodszego odbiorcy w stronę ery swinga i jazzu poprzez dodanie elementów nowoczesnej muzyki elektronicznej. 

 

Mateusz Marzec premium

24 lata Kraków
1273 artykuły 1 komentarz 18 tekstów piosenek
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Współpraca
Ministerstwo Muzyki
Opiekunowie Śpiewnika


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło