Muzyka

Antytrumpowy występ U2

Zespół U2 wystąpi w amerykańskim talk show Jimmy'ego Fallona, gdzie wykonał najnowszy singel oraz znany przebój.
Kapela podczas wizyty w "The Tonight Show Starring Jimmy Fallon" zaprezentowała świeże "You're the Best Thing About Me" oraz "Bullet the Blue Sky" z albumu "Joshua Tree". Uwagę zwrócił szczególnie drugi utwór, który nabrał antytrumpowego wydźwięku po tym, jak Bono zmienił tekst na "Ground shakes but the children can't weep/Vaporized in a single tweet". Zmienione słowa piosenki, nawiązujące do tweetującego prezydenta USA, pojawiły się na oficjalnej stronie formacji.

Pod tym adresem można zobaczyć wykonanie "You're the Best Thing About Me", a tutaj zaktualizowanego "Bullet the Blue Sky".

"You're the Best Thing About Me" zapowiada album "Songs of Experience". Płyta trafi do rąk fanów 1 grudnia. W realizacji materiału udział wzięli Royal Blood, Ryan Tedder z OneRepublic, Jacknife Lee (R.E.M., The Killers) i Steve Lillywhite (The Rolling Stones, Morrissey). W zestawie znajdzie się poszerzona wersja utworu "XXX" Kendricka Lamara z udziałem Bono. Jak przekonuje wokalista, cały album to komentarz do współczesnych zawirowań politycznych.

"Songs Of Experience" to kontynuacja wydanego w 2014 roku albumu "Songs Of Innocence". Inspiracją dla powstania obu płyt jest zbiór poematów "Songs of Innocence and Experience", osiemnastowiecznego angielskiego poety, malarza i mistyka, Williama Blake'a. Jeśli "Songs of Innocence" opisywała doświadczenia i inspiracje zespołu z lat 70. i 80., to nowy album jest kolekcją piosenek - osobistych listów do miejsc i ludzi bliskich sercu wokalisty, Bono: do rodziny, przyjaciół, fanów i... jego samego.

U2 to dziś jedna z największych rockowych grup. Kwartet sprzedał 170 milionów płyt i może pochwalić się 22 statuetkami Grammy. W 2005 roku zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Ostatni longplay Irlandczyków to "Songs of Innocence" z września 2014 roku. W czerwcu 2016 roku ukazało się koncertowe wydawnictwo zespołu "iNNOCENCE + eXPERIENCE - Live In Paris".Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca