20 lat Wywroty

„Mam za sobą kilka ciekawych współprac z artystami' – wywiad z JUCY!

 

JUCY - wokalistka, która z muzyką ma styczność już od dziecka. Na samym początku zaczynała od grania na instrumencie. Od 12 roku życia brała udział i odnosiła sukcesy w licznych muzycznych konkursach lokalnych i ogólnopolskich. Przez 5 lat grała na pianinie dla chóru szkolnego, w którym także śpiewała. W czasie studiów muzycznych podjęła decyzję o zostaniu wokalistką. Poznajcie ją bliżej razem z nami. :)

 

 

Skąd wziął się Twój pseudonim artystyczny JUCY?

 

Pseudonim powstał bardzo spontanicznie. To nie był mój pomysł, lecz mojego producenta Wojtka, a zarazem i chłopaka. Pewnego dnia doszliśmy do wniosku, że wypiszemy na kartce kilkanaście nazw i spośród tych propozycji wybierzemy ten właściwy pseudonim. Każdy spisał swoje pomysły i wyszło na to, że mój chłopak miał do tego większy dryg. Wybraliśmy ostatecznie JUCY mając nadzieję, że tego jeszcze nie było. Mi się to bardzo spodobało; jest wspólne J w moim imieniu Justyna i tym pseudonimie, więc tak to w sumie wyszło.

 

Prowadząc kanał na youtube wykonujesz głównie utwory popowe. Czy to najbliższy Tobie gatunek?

 

Nie ukrywam, że robiąc covery (póki co) przybliżam się do popu i ta muzyka komercyjna jest mi bliższa. Na co dzień słucham jednak totalnie innej muzyki. Lubię pop, natomiast jeśli chodzi o jakieś odreagowanie po ciężkim dniu czy relaks, to słucham raczej muzyki klasycznej, relaksującej przy której mogę się zregenerować i nabrać sił do kolejnych prac. Po przez wykonywanie utworów popowych dążę do tego, aby zyskać nowych odbiorców.

 

Możesz wymienić kilku artystów, którzy są dla Ciebie inspirację?

 

To jest dla mnie pytanie zbyt ogólnikowe. Inspirują mnie głównie artyści z zupełnie innego pokolenia, niż te obecne. Mogę wymienić Michaela Jacksona czy Selenę Perez, która w Polsce była mniej znana. 

 

Twoje produkcje brzmią bardzo profesjonalnie. Czy musisz poświęcić temu dużo czasu, aby brzmiało to właśnie w taki sposób?

 

Nie poświęcam temu bardzo dużo czasu, ponieważ pracuję aktualnie nad autorskimi utworami i to jest w tej chwili dla mnie najważniejsze. Jeśli chodzi o covery to zazwyczaj daję sobie na to maksymalnie dwa dni. Na nauczenie się nowej piosenki mam bardzo mało czasu, ale staram się to wszystko jakoś pogodzić. Staramy się nagrywać krótkie video i audio, zrobić miks i mastering w dwa dni, a później zabieram się za prace nad autorskimi numerami.

 

Nagrywasz obecnie swoją pierwszą płytę. Na jakim etapie są prace?

 

Jestem na początkowym etapie, ponieważ piosenki, które nagrywam z moim producentem to jest jeden wielki proces. Jeśli nagramy jeden utwór to wtedy lecimy z kolejnym. Naszym celem jest nagranie jak największej ilości piosenek, abyśmy później mogli wybrać z tego najlepsze kawałki na płytę. Nie mogę powiedzieć kiedy to wszystko się ukaże; prace nadal trwają.

 

W jakim języku piszesz piosenki?

 

Kiedyś pisałam w języku polskim i na początku chciałam wykreować taką markę, która będzie opierała się na tym języku. Później stwierdziłam, że czuję bardziej język angielski i bliżej jest mi do takiej muzyki, na której się wychowałam. Piosenki, które do tej pory napisałam w języku polskim gdzieś są, ale jednak stawiam na język angielski.

 

Czy wszystkie pomysły na nowe utwory, teksty i produkcje wychodzą spod Twojej ręki czy również Twojego producenta?

 

To jest bardzo różnie. Kiedy wpadnie mi do głowy jakaś linia melodyczna to wtedy idę do Wojtka (mojego producenta) i pokazuję mu swój pomysł. Stara się on dopasować elementy produkcyjne, aby wszystko to dobrze brzmiało. Później pozostaje kwestia tekstu. Ja jestem bardziej od tworzenia linii i przekazu, a Wojtek od pisania tekstów i produkcji, choć bywa to różnie. Jeśli wpadnie mi do głowy ciekawy pomysł to jestem w stanie napisać tekst.

 

Co zaprezentujesz na swojej płycie?

 

Idę w stronę popu, natomiast pojawią się także dźwięki przestrzenne, w których mój głos będzie się fajnie komponował. Będą utwory melancholijne, bardziej energetyczne, także będzie to taka mieszanka. Czasem delikatnie, a czasem dość crazy.

 

Czy masz menadżera?

 

Jestem sama sobie menadżerem, także jeśli chodzi o kwestie związane z promocją czy marketingiem to zajmuję się tym sama (póki co).

 

Brałaś udział w jakimś programie typu talent-show?

 

Tak. Brałam udział w Idolu i była to dla mnie przygoda życia. Na początku był pre-casting, casting, a później już nic nie było. No wiadomo, każdy ma tam swoje jakieś określone gusta muzyczne i wyznaczniki, na których się opiera. Próbowałam też swoich sił w innych talent show. Póki co przestałam brać udział w takich produkcjach i zajmuję się swoją autorską muzyką.

 

Twoje najbliższe plany muzyczne poza nagrywaniem coverów i autorskich kompozycji?

 

Jeśli chodzi o koncerty to będę starała się zrobić wszystko, aby one odbywały się jak najczęściej. Póki co można spodziewać się kilku collabów, które na pewno pojawią się w najbliższym czasie. Współpracuję teraz z jednym raperem, który zaprosił mnie do swojego projektu. Jestem sama ciekawa jak to wyjdzie.

 

Mam również za sobą kilka ciekawych współprac z artystami, którzy są na początku swojej drogi muzycznej lub po prostu posiadają większy dorobek twórczy niż ja. Także najbliższe plany to małe koncerty, collaby i mam nadzieję, że uda mi się wydać singiel, czy nawet płytę, nad która pracuję w jakimś dobrym labelu. Takie moje małe marzenie.

 

JUCY:

Facebook: https://web.facebook.com/jucypage

Soundcloud: https://soundcloud.com/jucypage

Instagram: https://www.instagram.com/jucy_music

 

Mateusz Marzec premium

24 lata Kraków
1273 artykuły 1 komentarz 18 tekstów piosenek
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Ministerstwo Muzyki
Współpraca
Opiekunowie Śpiewnika


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło