Muzyka

Odjazdy wracają do Spodka

18 listopada słynne Odjazdy wrócą po kilkuletniej przerwie do Katowic. Impreza ponownie odbędzie się w Spodku.
Tegoroczne Odjazdy to wskrzeszenie kultowego cyklu koncertów z muzyką alternatywną i gitarową, który przyciągał do Katowic tysiące fanów z całej Polski. Entuzjaści ostrych i mocnych brzmień mogli tam posłuchać pierwszych w Polsce koncertów takich zespołów, jak Rammstein, Chumbawamba, Therapym, The Young Gods i Bloodhound Gang.

Organizatorzy reaktywowanego festiwalu zadbali o to, by wskrzesić ducha pionierskich koncertów lat 90. Mocne i zaskakujące wrażenia zapewni z pewnością wspólny występ jazzmanów z Pink Freud z legendami polskiego punk rocka. Koncert z okazji 10-lecia płyty "Punk Freud" wesprą m.in. frontmani Armii, Izraela i Brygady Kryzys: Robert Brylewski i Tomasz Lipiński. Nowe wersje hymnów polskiego punk rocka gwarantują eksplozję scenicznej energii.

Współpraca twórcy pielęgnującego ludowe tradycje Podhala z charyzmatycznym rockmanem i jazzmanem z Gdańska to spotkanie dwóch odmiennych światów i osobowości. Wspólny projekt Tymona Tymańskiego i Krzysztofa Trebuni-Tutki pod szyldem "Zbójnickie" łączy rock i punk z góralskim folklorem, zachwycając tym samym niespodziewanymi zwrotami akcji, tańców i pieśni.

Na głównej scenie Odjazdów wystąpią także najciekawsze projekty młodej polskiej alternatywy. Puławski zespół Hidden World zaprezentuje bezkompromisową mieszankę punka i hardcore'u, a gdyński Lonker See zaintryguje świeżą hybrydą free jazzu, noise´u i psychodelii. Podczas reaktywowanego festiwalu działać będzie także druga scena, poświęcona bardziej eksperymentalnej odsłonie muzyki alternatywnej. Wystąpią na niej m.in. artyści znani z grupy Syny. Obaj promują tegoroczne solowe abumy - raper Robert Piernikowski zagra materiał z "No Fun" a producent 1988 zaprezentuje na żywo płytę "Gruda". Możemy być pewni wymykającego się klasyfikacjom gatunkowym show.

Program festiwalu urośnie już niebawem.

Ograniczona pula biletów w cenie 70 i 99 zł w sprzedaży tylko za pośrednictwem Ticketpro.pl już od 21 września.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 21 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca