Muzyka

OMD zagrają w Warszawie

Pionierzy synthpopu, OMD, odwiedzą Polskę i z materiałem z nowej płyty "The Punishment of Luxury" 11 lutego 2018 roku wystąpią w Progresji.
Po zakończonej sukcesem w 2017 roku brytyjskiej i europejskiej trasie OMD rusza kolejny raz w drogę w 2018 roku. Nowa trasa odnosi się do korzeni, czyli pierwszej trasy z 1978 roku. I choć starego Winstona zastąpili nowym sprzętem to pozostała energia starych przebojów, które też usłyszymy na scenie m. in. "Enola Gay", "Maid of Orleans", "Souvenir" i wiele innych.

Najnowszy album duetu "The Punishment of Luxury" jest tęskną nostalgią i romantycznym wspomnieniem poprzednich wydawnictw. Śmiały zbiór utworów będących istnymi perełkami synthpopowymi z pewnością zapisze się w historii zespołu jako jedna z najlepszych płyt.

Wszystkie piosenki zostały w pełni stworzone przez OMD. Teksty, muzyka i miks są w całości dziełem duetu Andy McCluskey i Paul Humphreys. - Na tym albumie udało się stworzyć naprawdę piękne rzeczy z dźwięków i powtarzających się wzorców - wyjaśnia Andy. - Problem z nami polega na tym, że jakoś nie możemy się powstrzymać przed tworzeniem chwytliwych melodii!

Album wziął swoją tytuł od obrazu włoskiego malarza Giovaniego Segantiniego z 1891 roku i zawiera całą gamę odcieni muzycznych od kraftwerkowych "Isotype" i "Robot Man" przez nostalgiczne ballady "One More Time" i "The View From Here", po utwory będące bardziej w starym stylu OMD, takie jak "Kiss Kiss Kiss Bang Bang Bang".

Bilety trafią do sprzedaży 29 września.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 25 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca