Muzyka

Wild Beasts żegnają się z fanami

Wczoraj zespół Wild Beasts ogłosił, że kończy działalność. Dziś, na osłodę dla zasmuconych fanów, muzycy mają garść dobrych wiadomości i nową muzykę.
Zespół, który ma na koncie nominację do Mercury Prize, poinformował, że znika ze sceny po 15 latach. - Cała nasza czwórka zdecydowała, że nadszedł czas opuścić tę orbitę - czytamy w komunikacie na Instagramie. - Tworzyliśmy coś cennego i nie chcemy tego osłabić, podejmując nowe wyzwania w życiu.

Na otarcie łez, sympatycy bandu otrzymają jeszcze pożegnalne koncerty oraz EP-kę. Miniwydawnictwo nosi tytuł "Drunk & Trembling" i ukaże się 20 października nakładem Domino. Muzycy już podzielili się tytułowym nagraniem, z którym można zapoznać się pod tym adresem.

Ostatnie występy formacji odbędą się między 15 a 17 lutego 2018 roku w Dublinie, Manchesterze i Londynie.

Oto tracklista "Drunk & Trembling":
1. Punk Drunk & Trembling
2. Last Night All My Dreams Came True
3. Maze

Czterej członkowie Wild Beasts pochodzą z tego samego małego miasteczka i znają się od dzieciństwa. Grupa powstała w 2002 roku, ale rozgłos przyniósł im wydany w 2008 roku debiutancki album "Limbo, Panto". Wydany rok później jego następca, "Two Dancers", przyniósł formacji nominację do prestiżowej Mercury Prize. Od tego czasu zespół wydał jeszcze trzy płyty, z których ostatnia to "Boy King".Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 26 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca