Grzegorz Turnau pokazuje swoją koszulę

Grzegorz Turnau zaprezentował pierwszy teledysk promujący jubileuszowy album "L". Dzieło, które ukaże się 13 października, promuje nagranie "Koszula".
- W 1995 roku Teresa Kotlarczyk zaproponowała mi współpracę przy realizacji czegoś, co w 2017 roku brzmiałoby jak kiepski żart: cyklu programów poetyckich dla telewizji - wspomina artysta. - Wybrane wiersze, w formie piosenek lub recytacji, wykonywali aktorzy i - w niektórych przypadkach - ja. Plany zdjęciowe umiejscowiono w naturalnych plenerach i wnętrzach, m.in. na krakowskim Kazimierzu czy na terenie zrujnowanego pałacu Potockich w Krzeszowicach. Do piosenek musieliśmy nagrać wcześniej playbacki, więc dla wszystkich wykonawców przygotowałem tzw. "demo". Nie wiedziałem, że nie zostało skasowane po nagraniu ostatecznych wersji. W przypadku "Koszuli" do starego "demo" dograłem w 2017 kilka instrumentów i swój głos jako echo - zaśpiewałem więc sam ze sobą po 22 latach. Taka przygoda.

Częściowo animowany klip do piosenki wyreżyserowała Antonina Kondrat. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

"L" to trzypłytowe, jubileuszowe wydawnictwo, na które złożą się 2 krążki CD i DVD.

Grzegorz Turnau to wokalista, aranżer, pianista, kompozytor i poeta. Jego album "To tu, to tam" z 1995 roku podwójnie pokrył się platyną. Ostatnie na razie wydawnictwo czołowego polskiego przedstawiciela poezji śpiewanej to "7 widoków w drodze do Krakowa" z 2014 roku.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 5 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło