Muzyka

Sprzęt do produkcji muzyki - co wybrać?

Produkcja muzyki to bardzo rozwijające i kreatywne hobby. Aby móc spełniać się jako DJ niezbędny będzie podstawowy sprzęt, który umożliwi nam tworzenie własnego, unikalnego brzmienia. Podpowiadamy co należy mieć w podstawowym zestawie do produkcji muzyki.

Trudno jest wybrać zestaw, który będzie uniwersalny. Nie każdego jest również stać na to, aby swoje stanowisku wyposażyć w cały sprzęt potrzebny do produkcji muzyki. Dlatego też w naszym zestawieniu proponujemy całkowicie podstawowy zestaw, który w pełni spełni swoje zadanie, którym jest tworzenie własnego brzmienia.

W ciężej sytuacji znajdują się osoby początkujące, gdyż nie do końca chcą one jeszcze wydawać dużo pieniędzy na sprzęt, ani też nie są na tyle doświadczone, by w pełni skorzystać w pełni z ich funkcji. Z początku wszystko może wydawać się trudne. Im więcej czasu poświęcimy na samodoskonalenie się tym łatwiej będzie nam tworzyć muzykę.

Słuchawki dla DJ

Absolutna podstawa. Zanim jakkolwiek zaczniemy rozmawiać o sprzęcie, za pomocą którego będziemy produkować muzykę musimy wspomnieć o słuchawkach. Będą nam one potrzebne do odsłuchu naszego tworu. Słuchawki powinny idealnie wyciszać otoczenie, co pozwoli nam na całkowite skupienie się na dźwięku, który stworzyliśmy.

Komputer oraz DAW

Oba te elementy to podstawowe narzędzie pracy początkującego DJ-a. Ktoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę powinien zacząć właśnie od tego. DAW to skrót od angielskiego wyrażenia Digital Audio Workstation, czyli programu do tworzenia muzyki. Obsługiwany jest on za pomocą komputera. Mamy możliwość instalacji wielu wtyczek oraz zapoznania się z definicją produkcji muzyki. Amatorzy w ten sposób dowiedzą się czy ten zawód jest dla nich. Nie ma sensu wydawania ogromnej ilości gotówki na sprzęt, jeżeli całkowitych podstaw nauczymy się na komputerze. Jeżeli to nie będzie wystarczyło – kupujemy pozostałe elementy zestawu. Osoby, które zaczną swoją ścieżkę kariery muzycznej właśnie od tego, z pewnością dużo łatwiej poradzą sobie z obsługą profesjonalnego sprzętu.  

Sampler

Sampler jest urządzeniem, które pozwala na nieograniczone możliwości tworzenia muzyki. Ten sprzęt przeznaczony jest dla osób traktujących produkcję audio na poważnie. Dzięki samplerowi możemy tworzyć własne sample oraz poddać je profesjonalnej edycji. Typów sampli jest bardzo wiele. Popularnymi są sample instrumentalne, które pozwalają na stworzenie rytmu lub muzyki przy użyciu wirtualnych instrumentów, np. perkusji. Znanym i szanowanym sprzętem tego typu jest model MPC LIVE firmy AKAI (sprawdź najlepszą ofertę na stronie - https://www.studiopro.pl/produkty/studio-instrumenty,2,23960). Wybierają go zarówno osoby, które myślą o graniu przed tłumami oraz przez te, które zajmują się tym na co dzień.

Monitory studyjne

Sprzęt służący do odsłuchu audio. Wcześniej wspominaliśmy o słuchawkach, jednak monitory to rozwiązanie profesjonalne. Są to specjalnie skonstruowane kolumny głośnikowe, dzięki którym dźwięk jest w jak najmniejszym stopniu zniekształcony.

Podsumowanie

Aby dobrać sprzęt idealny dla siebie trzeba tak naprawdę poświęcić na to wiele czasu. W tym poradniku przedstawiliśmy absolutne podstawy, w które powinni wyposażyć się amatorzy oraz profesjonaliści.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca