Muzyka

Alice Glass oskarża muzyka Crystal Castles o gwałt

Alice Glass wyjaśniła w końcu, dlaczego odeszła z Cyrstal Castles. Na swej stronie wokalistka napisała szczery list, w którym opowiada o tym, jak była nękana przez współzałożyciela formacji, Ethana Katha.
- Po raz pierwszy wykorzystał mnie, gdy miałam 15 lat, on był 10 lat starszy - mówi. (...) - Zmuszał mnie do seksu, albo wyrzuciłby mnie z zespołu.

Artystka wyznała, że przez lata byłą psychicznie i fizycznie nękana.

- Odejście z Crystal Castles było najtrudniejszą decyzją w moim życiu - kończy swój list. - Zespół był dla mnie wszystkim. Moja muzyka, występy, fani, byli wszystkim, co miałam. Porzuciłam to i zaczęłam od nowa, nie dlatego, że chciałam, ale dlatego, że musiałam. Wiedziałam, że to najlepsze, co mogę zrobić. Przez lata dochodziłam do siebie, po latach nadużyć, manipulacji i psychologicznej kontroli. Nadal dochodzę do siebie.

Cały list można przeczytać tutaj.

Alice Glass odeszła z Crystal Castles w październiku 2014 roku. W 2015 roku ukazała się jej solowa piosenka "Stillbrith".

Na dorobek kanadyjskiej formacji Crystal Castles, którą współtworzyła Glass, składają się krążki "(I)" (2008), "(II)" (2010) i "(III)" (2012).

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 25 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca