Muzyka

Premiera płyty i teledysku Ms. Obsession!

27 października ukaże się album Ms. Obsession „Manekin”.

 

Album zapowiada singiel „Tabu”, który już trafił do rozgłośni radiowych.

 

Od eleganckiego fraka do nagiej prawdy

 

Ms. Obsession Ms. Obsession – Aleksandra Warchoł – pochodzi z Chełma, miasta przy południowo-wschodniej granicy Polski. Jej muzyczna tożsamość kształtowała się od najmłodszych lat. Otoczona nieco sennym krajobrazem, poszukiwała ciekawych doświadczeń i nieszablonowych postaci, z którymi mogła zagłębić się w twórczy świat. To pchnęło ją w stronę buntowniczego punk-rocka, by następnie wyrzucić na skraj odmiennej, soulowej galaktyki, która z czasem zanurzyła się w elektronicznych dźwiękach.

 

„Manekin” to bardzo nowatorska i odważna propozycja muzyczna. Artystka zaprasza słuchaczy do intrygującego świata barwnych, elektronicznych brzmień, przenikliwych, ambitnych tekstów, wyśpiewanych szeroką paletą barw. Połączenie tych elementów pozwala wejść w odmienne światy poszczególnych utworów. Baśniowa lekkość przeplata się tu z wyrazistością rapowanych partii, by zanurzyć się w miękkiej, onirycznej refleksji nad rzeczywistością, której kształt wydaje się być rozmyty.


 

O singlu „Tabu”, który zapowiada album artystka opowiada:

 

Tabu to utwór zaczepny, demaskujący, mówiący o podwójnej moralności. Staram się w nim sprowokować społeczeństwo do spojrzenia w lustro. Nikt z nas nie jest kryształowy, a mimo to często oceniamy, dając sobie prawo do pokazywania palcem i wykluczania innych. Gra pozorów, udawanie, sztywna etykieta kończy się dla wielu na hucznej imprezie, gdzie pod wpływem napojów wyskokowych zaczynają odpadać maski. Pytanie ile ich jest i ile z nich zdoła się odklei

.

 

Nasze społeczeństwo wydaje się mieć sporo tematów tabu, co utrudnia dialog, czasem ogranicza wolność słowa, a wielu osobom odstającym od powszechnych „reguł” uniemożliwia życie w zgodzie ze sobą, czy wręcz zmusza ich do ukrywania prawdziwego oblicza.

 

Pisząc i produkując ten utwór starałam się stworzyć pewien dualizm – mocna „betonowa” warstwa perkusyjno - basowa przeciwstawiona jest kolażowi dźwięków i sampli z zupełnie innej, jaskrawej rzeczywistości. Całość zmierza do wyzwolonego szaleństwa, tak jak w teledysku; od fraka do nagiej prawdy.
Inspiracją do powstania materiału były nie tylko obserwacje i doświadczenia artystki, ale też twórczość takich postaci jak: David Lynch, Salvador Dali czy Michaił Bułhakow. Do powstania materiału przyczyniło się wielu zdolnych producentów: SOTEI, En2ak, Teielte, ka-meal, WTRDPS oraz duet Dustplastic. Miksem zajął się Rafał Smoleń.

 

Ms. Obsession zawsze podążała własnym torem, co niejednokrotnie zostało docenione: w 2013 roku stworzyła utwór „Borderline” do muzyki Tricky'ego, w 2016 roku miała przyjemność wystąpić z zespołem Sotei w Studiu imienia Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce, a w marcu 2017 zakwalifikowała się do półfinału International Songwriting Competition. Ms. Obsession ma na koncie samodzielnie wyprodukowaną i wydaną płytę „Lovely Fear” (2013) oraz kilka kolaboracji z producentami polskiej sceny elektronicznej.


 

Album „Manekin” ukazuje się dzięki wygranej w konkursie radiowej Czwórki: "Wydaj płytę z Będzie Głośno”.

 

Traclista:

1. Nie ma mnie 3:19

2. Ze mną 3:19

3. Bramy snu 3:31

4. Tabu 3:11

5. Freedom 3:10

6. I Tried 3:48

7. Poszarpane serca 3:28

8. Help me 3:50

9. You & I (bonus track) 3:31

10. Wyobraźnia (bonus track) 2:46

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca