Noblowski wykład Bob Dylana jako książka

Osławiony noblowski wykład Boba Dylana został wydany w formie książki.
Wykład noblisty spisano na 32 stronach, które na amerykański rynek wypuściła firma Simon & Schuster. Wydawnictwo dostępne jest z miękką okładką i w limitowanej wersji z twardą, podpisaną przez Dylana. Do sprzedaży trafi zaledwie 100 kopii edycji z autografem w cenie 2,5 tysiąca dolarów za sztukę. Więcej o tej wersji można znaleźć pod tym adresem. O regularnym wydawnictwie za 16,99 dolara można przeczytać tutaj.

Przygotowanie wykładu było konieczne, jeśli artysta chciał odebrać związane z prestiżowym wyróżnieniem 8 milionów koron szwedzkich (około 900 tysięcy dolarów). Dylan zobowiązał się wygłosić wykład, ale nie w tradycyjnej formie. Postanowił nagrać go w Ameryce i przesłać do Szwecji. Trwającego pół godziny wykładu można posłuchać poniżej.

Przypomnijmy, że Bob Dylan został laureatem literackiego Nobla "za stworzenie nowej poetyckiej ekspresji, która wpisała się w wielką tradycję amerykańskiej pieśni". Ogłoszono to w październiku 2016 roku. 76-letni Amerykanin odebrał zaszczytne wyróżnienie - dyplom oraz medal - 1 kwietnia 2017 roku.

Bob Dylan obecny jest na muzycznej scenie od końca lat 50. Jest twórcą hymnów "Blowin' In The Wind", "Like A Rolling Stone" czy protest songów "The Times They Are a-Changin", "Hurricane", a także przebojów "Lay Lady Lay", "Knockin' On Heaven's Door" oraz "Rainy Day Women #12 & 35". Na koncie ma nagrody Grammy, Oscara i Pulitzera. W 1988 został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 7 listopada 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło