Muzyka

King Dude i Sasha Boole na dwóch wspólnych koncertach w Polsce!

Są siebie warci! Obaj piszą mroczne utwory. Obaj poruszają tematykę śmierci, diabła, seksu czy kościoła. Obaj grają - każdy na swój sposób - muzykę ludową. Amerykanin King Dude i Ukrainiec Sasha Boole znowu spotkają się na scenie. Tym razem zagrają razem dwa koncerty - w Warszawie i Poznaniu.

 

29.11 - Warszawa – Pogłos (Burakowska 12) – 19:00

30.11 - Poznań – Pod Minogą (ul. Nowowiejskiego 8) – 19:00

 

KING DUDE (Seattle/USA) - Luciferian Folk

W czasach, kiedy amerykańska muzyka ludowa utraciła swoje krwawe korzenie, King Dude stara się oświetlić ciemność seksem, śmiercią, miłością, obłędem w świetle Lucyfera. Od 2006 r. jego nabożny rock'n'roll był zarówno medium, jak i przesłaniem; jego gardłowy baryton i diabelsko-wulgarny sposób pisania piosenek służy do zapalenia ognistego ducha objawienia u wszystkich, którzy go napotykają.

 

Dzięki wcześniejszym nagraniom w Dais, Avant !, Bathetic, Clan Destine i Ván, wielu wyśmienitym występom na festiwalach oraz nieustającym koncertom King Dude odkrył ciągle rosnącą globalną publiczność, z którą podzielił się swoją proroczą wizją nadziei i zbawienia, której podniesione głosy w sposób niezawodny zwracają się na wznowienie namiotu Lucyfera.

 

King Dude to niebieskooki mefistofeles z gitarą akustyczną. Ubiera się jak Johnny Cash i śpiewa, jak Robert Johnson na rozdrożu. Śpiewa o śmierci tak, jak śpiewa o pieprzeniu. Z inspiracji wyrwanej z kraju bluesa, americany i brytyjskiego folkloru (i heavy metalowego tła), surowe, hipnotyczne hymny Kinga Dude'a przeszukują przeszłość, wpatrując się wprost w rewelacyjną przyszłość.

www.facebook.com/kingdudemusic/

 

Death Won’t Take Me”

 

SASHA BOOLE (Ukraina) - Survival Folk

Przed rokiem grał po całej Europie (od Mołdawii po Islandię), wiosną dał 24 koncerty w 24 godziny w 24 miejscach (akcja odbyła się w Łodzi), jesienią w 13 miastach otwierał trasę dla grupy Me & That Man (Nergal + John Porter).

 

To jeden z najbardziej aktywnych przedstawicieli ukraińskiej sceny alternatywnej. Gra country i folk zmieszane z whisky, ciekawymi, budzącymi emocje opowieściami oraz ciągłą podróżą. Lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubisz też Sashę. W ciągu trzech ostatnich lat ten trubadur zagrał w Polsce ponad 180 razy! Dostał też pierwsze zaproszenia na festiwale oraz występy w innych krajach. Grał w Czechach, Holandii, Belgii, Szwajcarii i Niemczech oraz na Słowacji i Islandii. Latem 2017 roku wydany został trzeci album artysty „Golden Tooth” (Borówka Music).

www.facebook.com/sashabooleofficial

 

I Will Take You To My Grave" 


przysłano: 7 listopada 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca