Muzyka

8 lat w Tybecie: "Korona nam z głowy nie spadła!"

Zespół 8 lat w Tybecie, tegoroczny uczestnik Eliminacji do Przystanku Woodstock, wrócił na scenę po kilkumiesięcznej przerwie. Swoją absencję przerwali supportując kolekcjonerów sold out-ów zespół Nocny Kochanek! Już niedługo zagrają również z Acid Drinkers w Malborku i Gdańsku. Co nowego u muzyków ze Strumienia?

 

W ubiegłym roku zespół 8 lat w Tybecie podróżował po Polsce, grając kilkadziesiąt koncertów, w tym pojawiło się ich znacznie mniej. Ostatni występ muzyków przed dłuższą przerwą odbył się w ramach wspomnianych Eliminacji do Przystanku Woodstock. Awansu na festiwal nie udało się osiągnąć i pewnie część fanów zdążyła już pomyśleć, że skończyło się Tybetowanie. Nic bardziej mylnego! Zespół od dłuższego czasu jest w trakcie prac nad debiutanckim albumem, dlatego swoje sceniczne podboje ograniczył głównie do festiwali (Enea Spring Break Showcase, Jarocin Festiwal, Przystanek Woodstock), juwenaliów oraz supportów przed topowymi polskimi bandami, jak Hunter, Acid Drinkers, Lipali, do których w ostatni weekend dołączył Nocny Kochanek.

 

8 lat w Tybecie Po co tyle słów?

https://www.youtube.com/watch?v=1U6y-7bpyYg

 

Niestety jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie pojawi się pierwszy oficjalny krążek chłopaków ze Strumienia, jednak obserwując ich ostatnie koncerty, można spodziewać się kilku naprawdę mocnych i dobrych utworów. Hardrockowy styl i brzmienie łączą z polskimi tekstami obciążonymi potężnym bagażem emocjonalnym, które w trafny i niebanalny sposób opisują rzeczywistość. W zeszłym roku muzycy zaprezentowali dwa single wydane we współpracy z producentem muzycznym i byłym basistą RepublikiLeszkiem Biolikiem. Ich drogi krzyżowały się kilka razy podczas różnych konkursów i przeglądów, zanim postanowili nagrać coś razem. Konsekwencją muzycznej przyjaźni są utwory Po co tyle słów? oraz Król Popkultury, które w bardzo szybkim tempie pojawiły się na wielu listach przebojów, w tym na największej stacji rockowej w Polsce – Antyradio.

 

8 lat w Tybecie Król Popkultury

https://www.youtube.com/watch?v=3jJhpNQcFFM

 

Podczas koncertów w Biłgoraju i Krośnie z Nocnym Kochankiem można było usłyszeć trzy premierowe piosenki, które, mamy nadzieję, pojawią się już niedługo razem z pełnym albumem. Tymczasem zespół zaprasza na najbliższe koncerty w Malborku i Gdańsku, gdzie zagrają wspólnie z Titusem i jego kolegami z Acid Drinkers.

Więcej informacji na stronie www.facebook.com/8latwtybecie

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 listopada 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca