Włącz mnie - nowy singiel trójmiejskiej grupy Radio Bagdad

                    Włącz mnie, to singiel trójmiejskiej grupy Radio Bagdad, który w 2016 roku wydał album zatytułowany Retransmisje. Dynamiczny utwór, opowiadający o uwikłaniu w internetową erotykę, prezentuje nową w stosunku do wcześniejszej twórczości odsłonę zespołu. Autorem tekstu jest Sielak Siedlecki, muzyka powstała kolektywnie-jej autorem jest cały zespół.

 

Muzycznie piosenka Włącz mnie to połączenie jacksonowskiej, tanecznej sekcji rytmicznej z kowbojską gitarą w zwrotkach oraz dołączającej w refrenie przenikliwej, szerokiej partii klawiszowej. Istotną rolę odgrywają chórki dośpiewywane przez basistę, dodające tajemniczości głównej linii wokalnej. Struktura utworu nawiązuje do piosenek z przełomu lat 70/80, gdzie często dużą rolę odgrywały wyraźne, mocne partie basowe.

 

Do piosenki, opowiadającej o uwikłaniu w internetową erotykę, powstał intrygujący teledysk.

 

Klip odnosi się do warstwy tekstowej utworu i jest jej wizualnym dopełnieniem. Podczas gdy słowa piosenki są dość subtelnym erotykiem z zakamarków Internetu, teledysk dobitnie wysuwa na pierwszy plan animowane motywy cielesne osadzone w przestrzeni nowoczesnego, nocnego miasta. Zespół od początku miał ściśle określony pomysł na wideoklip, stąd poszukiwanie właściwej osoby do stworzenia animacji i praca nad nią trwały prawie rok. W efekcie powstał dość odważny, animowany w technice 3D klip. - mówi wokalista zespołu Sielak Siedlecki.

 

 

Skład zespołu:

 

Sielak - wokal, gitara, teksty.

Dzik - bas, wokal, klawisze.

Przemo - perksuja.

 

Teledysk:

 

Reżyseria: Paweł Zawadzki

Scenariusz: Karolina Sławik

Animacja/compositing:  Cezary Drab

 

***

Dwupłytowy album Retransmisje jest nowym rozdziałem artystycznym w karierze zespołu. Przynosi nowe brzmienia i rozwiązania. Pierwsza płyta to godzinny koncert w radiowej Trójce, podczas którego zespół wykonał akustyczne wersje swoich dotychczasowych utworów. Druga płyta jest składanką utworów z poprzednich płyt, utworzoną przez wydawcę Lou & Rocked Boys. Znajdują się na niej wersje singlowe utworów, jak i piosenki, które nie weszły na żadną z płyt, a w szczególności jedna – Włącz mnie.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 listopada 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło