Opowieści improwizowane Rozdział V 3xP: Poprawski, Pospieszalski, Paulski

24 listopada w kawiarni Między Wierszami będziemy mogli posłuchać niezwykłych historii opowiadanych przez struny gitary, głębokie brzmienia kontrabasu i śpiewny dźwięk saksofonu. Podczas piątego spotkania z cyklu „Opowieści improwizowanych” zagrają nietuzinkowi muzycy młodego pokolenia polskiego jazzu.

 

- „Udało nam się zaprosić do wspólnego koncertu muzyków, którzy potrafią wciągnąć słuchacza w swoje muzyczne opowieści jak nikt inny. Na saksofonie zagra Łukasz Poprawski, który współpracował m.in. z Urszulą Dudziak, Zbigniewem Namysłowskim czy też Michałem Urbaniakiem.  Na kontrabasie będzie nam towarzyszyć Franciszek Pospieszalski. Wydana przez niego w tym roku płyta z pogranicza jazzu, improwizacji i muzyki klasycznej odbiła się szerokim echem w środowisku muzycznym. Dla każdego z nas improwizacja i swoista uporządkowana swoboda tworzenia muzyki na żywo jest jednym z ważniejszych elementów życia. We trójkę przeniesiemy słuchacza w świat naszych autorskich kompozycji zaaranżowanych na kameralny skład instrumentalny. Co więcej, część utworów została specjalnie skomponowana na to wydarzenie i będzie miała swoją premierę w Między Wierszami – mówi Jakub Paulski, gitarzysta i pomysłodawca projektu Opowieści Improwizowanych.

 

Opowieści Improwizowane to otwarte dla publiczności spotkania muzyków, których spoiwem jest improwizacja. Każdy z muzyków poprzez swoją wrażliwość, muzyczny zmysł, ale także dzięki wspólnemu zrozumieniu i graniu przekazuje publiczności swoje muzyczne historie, inspiracje i emocje. Do tej pory w ciągu poprzednich Opowieści na spotkania gościli m.in.: skrzypek Jakub Wosik, gitarzysta Mikołaj Poncyliusz oraz wokalista Rafał Iwański. Cykl Opowieści Improwizowanych jest współfinansowany przez Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

 

 

24 listopada,

godz. 19:30         

wstęp wolny

Księgarnia Między Wierszami, ul. Grochowska 288

https://www.facebook.com/events/128399534508760/

 

 

Łukasz Poprawski

Absolwent klasy saksofonu na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, od 2009 roku wykładowca w klasie saksofonu Wydziału Jazzu w PSM II stopnia im. F. Chopina w Warszawie. Wraz z Janem Smoczyński założył zespół PSM, który w 2016 roku nagrał i wydał debiutancką płytę Lis z autorskimi utworami. Laureat konkursów i festiwali takich jak: I Międzynarodowe Zmagania Jazzowe Szczecin, Festiwal Standardów Jazzowych w Siedlcach, Jazz Nad Odrą we Wrocławiu, Pomorska Jesień Jazzowa, Krokus Jazz Festival, Jazz Juniors. Współpracował m.in. z: Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Ewą Bem, Jackiem Kochanem i wieloma innymi.

 

Franciszek Pospieszalski

Pochodzi z muzycznej rodziny, jest muzykiem i kompozytorem czynnie działającym na terenie Polski i Europy. Koncertował w Polsce, Niemczech, Francji, Włoszech, Białorusi, Danii. Miał okazję wystąpić między innymi na scenach Teatru Wielkiego w Warszawie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Teatru Starego w Krakowie, Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, Teatru Dramatycznego w Warszawie, w Rytmisk Musikkonservatorium, czy w Jazz Instytut Berlin.  Laureat m.in.: 1 nagrody dla zespołu „FreeO” w Konkursie Azoty Tarnów Jazz Contest 2012 w kategorii zespołowej; wraz z zespołem „FreeO” Finalista 36-tego konkursu Jazz Juniors w Krakowie; indywidualne wyróżnienie w finale Ogólnopolskich Przesłuchaniach Kontrabasowych CEA; finalista festiwalu Jazz nad Odrą. Współpracował m.in. z takimi muzykami: Dima Gorelik, Jesper Zeuthen, Albert Berger, Rocoe Mitchell, Jerzy Mazzoll. Ma na swoim koncie firmowany własnym nazwiskiem album „1st Level” nagrany dla wytwórni For-Tune.

 

Jakub Paulski

Gitarzysta, lider m.in.: Jakub Paulski Quartet, Opowieści Improwizowane, Violin&Guitar Duo. Współpracuje z różnorodnymi zespołami wykonującymi muzykę̨ jazzową, klasyczną, rozrywkową oraz tworzy muzykę̨ do spektakli teatralnych. Od kwietnia roku 2015 jest częścią zespołu Soup City - detektywistycznego spektaklu familijnego z udziałem utalentowanych młodych lalkarzy wraz z muzyką jazzową na żywo. Od 2016 roku dołączył do grupy teatralnej Afront specjalizującej się w spektaklach improwizowanych do których tworzy muzykę na żywo. Laureat licznych konkursów muzycznych, m.in.: 3 miejsce w Azoty International Jazz Contest z zespołem Sound of Affection; 1 miejsce w X Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie z zespołem Sound of Affection; 2 miejse w Blue Note Jazz Competition 2017 z zespołem Jakub Paulski Quartet.

 

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
55 wyświetleń
przysłano: 20 listopada 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło