Muzyka

Winylowe rarytasy Sigur Rós

Zespół Sigur Rós zapowiedział serię winylowych wydawnictw z rzadkimi i niepublikowanymi dotąd nagraniami.
Fani otrzymają np. "Frakkur, 2000-2004", nową kompilację z elektroniczną muzyką skomponowaną przez frontmana Sigur Rós, Jónsiego. Wydawnictwo limitowane będzie do 100 kopii i dostępne tylko na festiwalu Nordur og Nidur na Islandii. Poniżej posłuchać można nagrania otwierającego krążek.

Ponadto zespół wypuści "Liminal Remixes" z remiksami autorstwa producenta Aleksa Somersa czy kompozytora Paula Corleya.

Na winylu po raz pierwszy ukaże się także "Animals", wspólna EP-ka Jónsiego i Somersa, która była dodatkiem do ich albumu "Riceboy Sleeps" z 2009 roku.

Ponadto w sprzedaży pojawi się "Route One", winyl zawierający najlepsze momenty z tegorocznego projektu, podczas którego artyści na żywo przedstawiali podróż po trasie Route 1 biegnącej dookoła wybrzeża Islandii.

Festiwal Nordur og Nidur odbędzie się między 27 a 30 grudnia w Rejkiawiku. Udział potwierdzili Mogwai, Jóhann Jóhannsson, Kevin Shields z My Bloody Valentine, Tangerine Dream i Kaitlyn Aurelia Smith.

Sigur Rós powstali w 1994 roku w Rejkiawiku. Debiutancki album "Von" ukazał się na ich rodzimej Islandii w 1997 roku i sprzedał się w liczbie zaledwie trzystu egzemplarzy. Jednak już kolejny longplay, "Ágatis byrjun" z 1999, okazał się międzynarodowym sukcesem. Dorobek formacji zamyka płyta "Kveikur" z maja 2013 roku.


źródło: megafon.pl
przysłano: 22 listopada 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca