City of Mirrors „Echoes” - recenzja albumu!

City of Mirrors prezentuje debiutancki album „Echoes”, który został wydany pod patronatem Polskiego Radia. Zespół City Of Mirrors tworzą Carolin Mrugała, Kuba Piłkowski, Milad Al’Khamisty, Sergio Alejandro Pinilla Vasquez oraz Maciej Kraśniak. Młodzi i zdolni muzycy od początku podążają swoją ścieżką muzyczną, buntując się przeciwko kategoryzacji i szufladkowaniu. Wykonują muzykę, która płynie z głębi ich serc, co jest słyszalne w każdym calu debiutanckiej płyty.

 

Album „Echoes” tworzy 12 przebojowych kawałków utrzymanych w stylistyce rockowej z wyrazistym kobiecym wokalem. Na tej płycie, chwytliwe i pamiętne riffy gitarowe zderzają się z mocno zaakcentowaną sekcją perkusyjną, co tworzy kawał dobrej muzyki.

 

Zespół otwiera album ostrym akcentem. Kompozycja „Can You Feel It” bardzo dobrze odzwierciedla zamysł i estetykę bandu. Każdy instrument jest tutaj wyrazisty. Na tle mocnej oprawy instrumentalnej zarysowuje się zdecydowany i silny głos Carolin, która doskonale wie, o czym śpiewa. Wokalistka posiada bardzo silny głos, który sprawdza się w energetycznych, przebojowych kompozycjach jak i bardziej stonowanych („Rescue”, „Echoes”). 

 

Warto podkreślić, że wszystkie utwory zawarte na albumie są w pełni autorskie. Carolin przyczyniła się także do powstania tekstów, które poruszają tematy tak bardzo aktualne. Spotykamy się zatem z opisem walki, odrzucenia, zapomnienia i samotności. Wokalistka śpiewa także o determinacji i spełnianiu marzeń, które są przecież tak ważne dla każdego z nas. Muzyka i teksty stanowią spójną całość. To wszystko składa się na pewien rodzaj opowieści o człowieku, który goni za swoimi marzeniami. Zespół dzieli się dobrą energią w sposób najlepszy z możliwych.

 

Brzmienie tej muzycznej grupy jest bardzo przekonywujące. Pod nadmiarem ciężkich dźwięków przebija się pewna lekkość, która powoduje, że odbiorca nie powinien się martwić o znużenie.

 

W jednym z wywiadów Karolina mówi: Gram autentyczność, szczerość, emocjonalność, a to nie zamyka się w jednym konkretnym gatunku muzycznym. Słychać, że muzycy wykonują swoją pracę z pasją. Każdy postawiony dźwięk jest przemyślany, teksty dopracowane, a aranżacje ciekawe i niejednostajne. Z każdym kolejnym kawałkiem doznajemy nowych emocji, poznajemy odmienne brzmienia, przez co mamy ochotę na znacznie więcej. Bardzo dobra płyta, której musicie posłuchać.

 

Facebook, Website, Merch

 

 

Mateusz Marzec premium

24 lata Kraków
1273 artykuły 1 komentarz 18 tekstów piosenek
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Współpraca
Ministerstwo Muzyki
Opiekunowie Śpiewnika


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 listopada 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło