Muzyka

Zobacz teledysk do piosenki promującej serial "Ultraviolet"

Wojtek Urbański i Justyna Święs nagrali utwór do najnowszego serialu kanału AXN. Teraz do sieci trafił nowy klip do piosenki z "Ultraviolet".
Nowy numer Urbańskiego i Justyny Święs to zestawienie głębokich elektronicznych brzmień z wysoką, wznoszącą barwą głosu wokalistki. Podobnie jak scenariusz serialu, harmonia i melodie w piosence są owiane tajemnicą i niepokojem.

- Przed napisaniem tekstu czytałam fragmenty scenariusza, aby wczuć się w klimat serialu - opowiada Justyny Święs znana z The Dumplings. - Dużo jednak pozostawiłam też kwestii wyobraźni. Włożyłam w te słowa cząstkę siebie.

- Pracując nad piosenką do Ultravioletu po raz pierwszy tworzyłem muzykę, która ma promować serial - dodaje Wojtek Urbański. - Utwór powstawał przez około miesiąc. To było bardzo ciekawe doświadczenie.

Do piosenki także zatytułowanej "Ultraviolet" wykorzystano sceny pochodzą z serialu. Za montaż odpowiada Filip Załuska. Autorami utworu są Wojtek Urbański i Justyna Święs. Z efektem można zapoznać się poniżej.

Wcześniej artyści opublikowali inny teledysk z udziałem Bartłomieja Topy (także do sprawdzenia poniżej).

Wojtek Urbański, poza pracą nad utworem promującym serial, skomponował też ścieżkę dźwiękową do "Ultravioletu".

Cykl opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, która z grupą poznanych w internecie detektywów amatorów rozwiązuje sprawy kryminalne, których nie jest w stanie wyjaśnić policja. Osobiste przejścia zmusiły kobietę do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym nie zgadza się Ola. Decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę i szuka pomocy w sieci.

W obsadzie znaleźli się Marta Nieradkiewicz, Sebastian Fabijański, Agata Kulesza, Michał Żurawski, Marek Kalita, Bartłomieja Topa, Magdalena Czerwińska, Anna Dereszowska, Bartosz Gelner, Anna Korcz i Patryk Pniewski.

Justyna Święs to jedna z najciekawszych i najprężniej działających artystek młodego pokolenia. Jest wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Użyczyła głosu oraz napisała teksty do większości utworów zespołu RYSY. Z Wojtkiem Urbańskim skomponowała muzykę do spektaklu Mapa i Terytorium w Teatrze Wybrzeże. Pracowali też razem podczas powstawania debiutanckiego albumu zespołu RYSY. Tworzyła również z Wojtkiem Mazolewskim i braćmi Waglewskimi.
Wojtek Urbański jest wielokrotnie nagradzanym producentem muzycznym. Przez lata komponował utwory do animacji, spektakli i pokazów mody. Jako twórca muzyki teatralnej współpracował m.in. przy spektaklach Księgi Jakubowe w Teatrze Powszechnym oraz Mapa i Terytorium w Teatrze Wybrzeże. W 2016 roku został nominowany do Fryderyka za debiutancki album zespołu RYSY. Występował na największych festiwalach w Polsce (Open'er, Tauron Nowa Muzyka, OFF, Audioriver). Często współpracuje z Wojtkiem Mazolewskim i Jagodą Kudlińską.
Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 29 listopada 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca