20 lat Wywroty

Prezent świąteczny dla DJ'a - propozycje ciekawych akcesoriów?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie – czas przygotować prezenty dla bliskich. Zdarza się, że ktoś z naszej rodziny albo nasz przyjaciel interesuje się produkcją muzyki lub zajmuje się tym zawodowo. Warto dla takiej osoby przygotować podarunek związany z jej hobby. Przedstawiamy propozycje ciekawych prezentów świątecznych dla DJ-a.

 

Ustalenie budżetu na prezent dla DJ-a

Produkcja muzyki jest jednym z najbardziej kosztownych hobby na świecie. Każdy DJ do swojej pracy potrzebuje kilku akcesoriów, które niezbędne są do tego, by tworzyć niesamowicie brzmiące utwory. Planując prezent dla DJ-a już na początku musimy jasno określić budżet, który jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup sprzętu. Dzięki temu wybierzemy coś, co zadowoli każdego twórcę. Zadanie jest o tyle trudne ze względu na to, że wybór prezentu zależny jest od umiejętności danej osoby. Sprzęt, który będzie wystarczający dla amatora może okazać się niefunkcjonalny dla zawodowca. W poniższym zestawieniu pod uwagę weźmiemy oba te warianty, dzięki czemu każdy znajdzie coś idealnego.

Prezent dla DJ-a do 500 zł

Niezależnie od tego czy prezent kupujemy osobie początkującej czy doświadczonej to kwota 500 zł stanowi najniższą granicę cenową, w której kupimy coś naprawdę dobrego.

Propozycja dla amatora

Osoby, które zajmują się produkcją muzyki hobbystycznie, albo dopiero zaczynają swoją przygodę jako DJ-e nie są jeszcze wyposażone w cały niezbędny sprzęt. W cenie do 500 zł jesteśmy w stanie kupić takiej osobie coś ciekawego.

Nasza propozycja dla prezent dla początkującego to torba oraz słuchawki. Niezwykle istotne jest to, by sprzęt był odpowiednio zabezpieczony podczas transportu. Torbę transportową kupimy od 50 do 250 zł. Słuchawki są nierozłącznym elementem pracy każdego DJ-a. Dzięki nim twórca ma możliwość dokładnego odsłuchu tego, co aktualnie tworzy. Ceny słuchawek zaczynają się od 180 zł, a kończą nawet na 1 tysiącu. Mając 500 zł do przeznaczenia na prezent z łatwością powinniśmy kupić torbę oraz słuchawki.

Propozycja dla profesjonalisty

Prawdę powiedziawszy w tym przedziale cenowym ciężko jest znaleźć coś, co zadowoli zawodowego DJ-a. Sytuacja wygląda tutaj całkowicie inaczej niż w przypadku amatora. Profesjonalista z pewnością zaopatrzony jest już w wysokiej jakości sprzęt. Naszą propozycją są  aktywne monitory studyjne. Ich ceny potrafią sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych, jednakże taki sprzęt przeznaczony jest do użytku w profesjonalnym studiu. Zawodowy DJ z pewnością zadowoli się zwykłymi monitorami. Podobnie do słuchawek służą one do odsłuchu dźwięku. Z tą różnicą, że gwarantują one jeszcze lepszą jakość odtwarzania audio. Ścieżka dźwiękowa ulega jak najmniejszemu zniekształceniu.

Prezent dla DJ-a do 2000 zł

Mając do dyspozycji 2 tysiące złotych możemy zaszaleć. W ten cenie kupimy coś ciekawego zarówno dla amatora jak i dla profesjonalisty.

Propozycja dla osoby początkującej

Dla amatora w tej cenie kupić możemy naprawdę wiele. Naszą propozycją jest kupno efektora. Jak sama nazwa wskazuje sprzęt ten służy do nakładania efektów na ścieżkę dźwiękową. Osoba początkująca z pewnością bardzo ucieszy się z takiego prezentu. Dzięki temu jej możliwości znacznie się poszerzą, a utwory przez nią tworzone nabiorą barwy. Polecanym efektorem dla amatora jest PIONEER RMX-500.

Propozycja dla profesjonalisty

Zawodowiec mając w pełni wyposażone stanowisko z pewnością zadowoli się dodatkiem, który poszerzy jego możliwości tworzenia muzyki. Naszą propozycją na prezent dla zawodowego DJ-a jest mikser PIONEER DJM250MK2. To świetny dodatek do zestawu DJ-a. Mikser służy do miksowania ze sobą kilku różnych ścieżek audio oraz nakładania na nie specjalnych efektów. Cena DJM250MK2 to 1500 zł.

Prezent dla DJ-a do 5000 zł

Ostatnim punktem w tym artykule jest prezent do 5 tysięcy złotych. W tej cenie jesteśmy w stanie kupić bardzo dobry sprzęt DJ-ski. W odróżnieniu od poprzednich punktów tutaj przedstawiamy produkt, z którego zadowolone będą obie przedstawiane przez nas grupy – amatorzy oraz profesjonaliści.

Naszą propozycją jest istny kombajn do produkcji muzyki – AKAI MPC LIVE. Jest to w pełni funkcjonalne i potężne narzędzie służące do tworzenia na żywo. MPC jest narzędziem niezbędnym do pracy każdego zawodowego DJ-a. W przypadku amatorów niechętnie sięgają oni po tak drogi sprzęt, przez co MPC LIVE staje się prezentem idealnym. Żaden DJ pracując z MPC LIVE nie napotka ograniczeń, a jego twórczość znacząco się rozwinie.

Podsumowanie – prezent dla DJ-a

Bardzo ciężko jest wybrać idealny prezent dla DJ-a. Na początku powinniśmy określić kwotę, jaką jesteśmy w stanie na to przeznaczyć. Każdy twórca z pewnością ucieszy się, jeżeli pod choinką znajdzie akcesoria dla DJ-a, które ułatwią oraz polepszą jego pracę.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 grudnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło