Selena Gomez i Margot Robbie mówią Time s Up. Będą walczyć z molestowaniem

Selena Gomez, Margot Robbie, Emma Stone i Reese Witherspoon znalazły się grupie ponad 300 kobiet, które powołały do życia inicjatywę Time's Up.
Zrzeszone w ruchu Time's Up (czas minął) będą działać na rzecz kobiet, a przede wszystkim przeciwko nadużyciom i molestowaniu. Panie będą propagować równość i bezpieczeństwo w miejscu pracy. Ponadto planują rozpocząć prace nad legislacyjnymi rozwiązaniami mającymi karać firmy tolerujące seksualne napaści.

- Chcemy, by wszystkie ofiary molestowania seksualnego zostały usłyszane, by im uwierzono, by wiedziały, że możliwe jest pociągnięcie winnych do odpowiedzialności - czytamy w otwartym liście opublikowanym na łamach "New York Timesa". - Chcemy, by wszystkie ofiary i wszystkie pokrzywdzone mogły liczyć na sprawiedliwość i wsparcie.

Na początek ruch Time's Up dysponuje funduszem w wysokości 13 milionów dolarów, który ma zostać wykorzystany na pomoc prawną dla kobiet.

Inicjatywę wspierają także Natalie Portman, Reese Witherspoon, Cate Blanchett, Eva Longoria i Shonda Rhimes.

Ruch Time's Up to reakcja na skandal wokół hollywoodzkiego producenta Harveya Weinsteina, który przez 30 lat miał molestować a nawet gwałcić kobiety, z którymi współpracował.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 stycznia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło