Muzyka

Ben Klock i Bonobo na Audioriver

Poznaliśmy pierwszych wykonawców, którzy wystąpią na 13. edycji Audioriver. Udział potwierdzili Ben Klock, Bonobo (live), Fred V & Grafix (live), Helena Hauff, Honey Dijon, MacBeat i Taka (live). Impreza odbędzie się w dniach 27-29 lipca 2018 w Płocku.
Ben Klock to rezydent kultowego berlińskiego klubu Berghain od 2005 roku i jeden z czołowych przedstawicieli sceny techno, bez którego nie wyobrażamy sobie już krajobrazu muzycznego Berlina. Jego wieloletnia relacja z instytucją, jaką stał się Berghain, niewątpliwie pomogła Benowi zostać jednym z najważniejszych twórców muzycznych swojego pokolenia. Od wielu lat obecny jest też w pierwszej dziesiątce najlepszych DJ-ów świata według opiniotwórczego serwisu Resident Advisor.

Bonobo do Płocka przyjedzie na jedyny w tym roku koncert w Polsce. Simon Green, jak naprawdę nazywa się artysta, łączy świat klasycznej elektroniki z ciepłymi brzmieniami jazzu, soulu i pop. Wkrótce po wydaniu swojego pierwszego krążka w 2000 roku, Brytyjczyk został nazwany pionierem nurtu downtempo. Jego najnowsza, wydana przez Ninja Tune płyta pt. "Migration" została nominowana do tegorocznych nagród Grammy. Na zmianę radosna i melancholijna, szalona i refleksyjna, ale zawsze piękna i naładowana emocjami oraz wybitnym talentem twórczość Bonobo, idealnie oddaje skomplikowaną naturę człowieka... On sam o swojej pracy mówi, że "życie ma swoje upadki i wzloty, głośne i ciche momenty, chwile piękne i straszne. Muzyka jest jego lustrzanym odbiciem.

Brytyjczycy Fred Vahrman i Josh Jackson zadebiutowali w 2011 roku. Niedługo później, na trzecim roku studiów, do współpracy zaprosiła ich cenioną wytwórnia Hospital Records. Tanecznym sztormem podbili krainę drum&bass, zalewając ją swoimi melodyjnymi, euforycznymi falami.

Helena Hauff to DJ-ka i producentka z Hamburga, gdzie w klubie Golden Pudel organizowała wieczory klubowe o wdzięcznej nazwie Birds and Other Instruments. Mówią o niej, że nosi w środku burzę. W obsesyjny, nieprzewidywalny i eklektyczny sposób łączy ze sobą gatunki - dirty acid, chicago, electro czy post-punk. Po wydaniu kilku singli w 2015 roku opublikowała (wyłącznie na kasecie) swój pierwszy album "A Tape". Jej kariera potoczyła się szybko - kilka miesięcy później drugi longplay, "Discreet Desires", wydała już wytwórnia Ninja Tune.

Wychowana w stolicy house'u, Chicago, żyjąca między Berlinem i Nowym Jorkiem DJ-ka i muza projektantów Honey Dijon znalazła dla siebie unikalną niszę w muzyce elektronicznej. Jako dziecko kolekcjonowała nie tylko winyle, ale i albumy ze sztuką. Honey Dijon to wyrafinowane sety na pograniczu gatunków, radość i chaos na parkietach całego świata, aktywizm na rzecz praw osób transseksualnych i współpraca z największymi projektantami mody. Wraz z legendarnym Giorgio Moroderem tworzy muzykę do pokazów Louis Vuitton i przyjaźni się z Kimem Jonesem, twórcą męskiej linii tej marki. Twierdzi, że "dzielą się kulturą" - Honey wręcza mu nieopublikowane miksy prawdziwej legendy house'u - Frankie Knucklesa, a Kim odwdzięcza się obrazami Keitha Haringa. Antony Hegarty nazwał ją wzorem i inspiracją dla najmłodszego pokolenia.

Drum'n'bassowy aktywista MacBeat pochodzi ze stolicy Dolnego Śląska. Niesiony linią bassu działa nieprzerwanie od 2000 roku, zajmując miejsce obok najaktywniejszych animatorów tej sceny w naszym kraju. Współtworzy najważniejsze imprezy d'n'b we Wrocławiu, gra w miastach w całej Polsce, a także poza jej granicami - odwiedzał m.in. największy na świecie festiwal muzyki bassowej Outlook. Sety MacBeata to zawsze wielowątkowa historia opowiedziana przy pomocy coraz rzadziej używanych przez DJ-ów płyt winylowych.

Taka wyraża siebie za pomocą pełnych surowej energii oraz subtelnych melodii występów live. Proponowana przez nią muzyka czaruje, uwodzi i uzależnia, tworząc idealną harmonię pomiędzy twórcą a słuchaczem. Jej ostatnie winylowe wydawnictwo w wytwórni LDNwht udowadnia, że należy do śmietanki nowej fali polskich twórców muzyki elektronicznej.

Karnet trzydniowy (piątek i sobota na plaży + Audioriver Sun/Day)
4 grudnia - 4 lutego* - 290 zł
5 lutego - 13 maja* - 320 zł
14 maja - 22 lipca* - 350 zł
23 lipca - 27 lipca* - 380 zł

*lub do wyczerpania puli.

Bilet jednodniowy (piątek lub sobota na plaży) - 170 zł. Dostępne od maja lub czerwca 2018.

Bilet na Audioriver Sun/Day (tylko niedziela) - 70 zł. Dostępne od maja lub czerwca 2018.

Wszystkie rodzaje biletów można kupić za pośrednictwem bileterii ebilet.pl, na audioriver.ebilet.pl oraz w salonach empik w całej Polsce.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 12 stycznia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca