Muzyka

Krzysztof Zalewski z audycją w radiowej Trójce

Krzysztof Zalewski będzie miał swój program na antenie radiowej Trójki.
Audycja wokalisty nazywa się "Zalew zgiełku" a jej pierwszej odsłony będzie można posłuchać już w najbliższy piątek, 17 stycznia, o godzinie 22.00 tuż po Liście Przebojów.

Zalewski w ramówce Trójki zastępuje Brodkę i jej "Lamenty i odmęty", z tego powodu tematem jego pierwszego programu będą "zmiany". Każda kolejna audycja również ma mieć temat przewodni, słowo klucz zaczynające się na literę Z. Słuchacze mogą spodziewać się piosenek we wszystkich odcieniach rock and rolla. Artysta w rozmowie z Anną Gacek w programie "Magazynek" zapowiedział, że będzie chciał również od czasu do czasu wykonywać muzykę na żywo - z gitarą bądź przy akompaniamencie znajdującego się w studiu pianina.

26 stycznia ukaże się album "Zalewski śpiewa Niemena". Zestaw promuje singel "Przyjdź w taką noc", w którym w chórkach zaśpiewały siostry Paulina i Natalia Przybysz. Nagranie można sprawdzić poniżej.

Oprócz singla na płycie znajdą się między innymi "Dziwny jest ten świat", "Jednego serca", ale również te nieodkryte jak "Doloniedola" czy "Status mojego ja".

Krzysztof Zalewski wygrał "Idola" w 2003, zaraz potem wydał płytę "Pistolet" i... zniknął. Przez ten czas jednak cały czas był obecny na scenie, rozwijał się, szlifował warsztat. Grał m. in. w zespole Nosowskiej oraz Hey, współtworzy Muchy i Japoto, grał z Brodką, skomponował wraz z Budyniem piosenki do filmu "Jeż Jerzy". Po wieloletniej przerwie wrócił z albumem "Zelig" w listopadzie 2013 roku. Jego kolejny longplay, Złoto", ukazał się w listopadzie 2016 roku. Zalewski współtworzył przebój "Armaty" projektu Męskie Granie Orkiestra. Zadebiutował też jako aktor na planie filmu "Historia Roja", gdzie zagrał tytułową rolę Mieczysława "Roja" Dziemieszkiewicza.


źródło: megafon.pl
przysłano: 17 stycznia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca