Muzyka

WYWRÓĆMY MUZYKĘ #4 – REWOLUCJA MUZYCZNA

Para rękawic zamiast pokręteł, klawiszy, strun i przycisków – ten niecodzienny projekt angielskiej multiinstrumentalistki Imogen Heap już od dawna budzi kontrowersje w świecie muzyki. Jedni określają, że jest to istna rewolucja w świecie muzycznym, która kreuje całkowicie nowy obraz procesu tworzenia muzyki. Pozwala na całkowite usamodzielnienie się muzyka – sukces jest w jego rękach, dosłownie. 

 

Jak to możliwe, by zastąpić całą warstwę instrumentalną parą rękawic?

 

Wynalazek ten nosi nazwę Mi.Mu. To rękawice wyposażone w szereg czujników, które śledzą układ dłoni i ich ruch. Z tego też względu każdy, nawet najmniejszy znak jest odpowiedzialny za daną funkcję muzyczną. Dzięki temu, zginając palec czy podnosząc rękę do góry, możemy wykreować dany ton czy nawet stworzyć nową melodię. Efekt tego wynalazku jest możliwy dzięki temu, że system działania rękawic jest połączony z programem muzycznym. Za jego pomocą Mi.Mu daje możliwość manipulowania głosem, a dźwięki stają się plastyczne i to on nas samych zależy jak je uformujemy.

 

 

Muzyka całkowicie zmienia swój obraz. Imogen Heap jest przykładem na to, że do sfery muzycznej zaczynają napływać nowe rozwiązania, nowe pomysły i nowoczesne technologie. Coraz więcej w niej eksperymentów, nowych brzmień, które są niestety przysłaniane przez komercyjne kawałki. W momencie, kiedy po raz kolejny słuchamy tego samego utworu który niczym szczególnym się nie wyróżnia ani nie jest czymś nowym na płaszczyźnie muzycznej – powstaje coś nowatorskiego i przełomowego. Rękawice, które mogą całkowicie zmienić przemysł muzyczny.

 

Wojtek Kułaga

Wojtek Kułaga

26 Kraków
412 artykułów
Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi bloga Recenzje Wojtka. Jego życie jest mocno związane z muzyką - śpiewa, prowadzi swój kanał na YouTube, gra na gitarze, komponuje. Uwielbia pop i muzykę…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 stycznia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca