Bilety WrocLove Fest 2018 - OUMOU SANGARÉ (Mali

Oumou Sangaré - afrykańska gwiazda world music zaśpiewa we Wrocławiu!

 

Oumou Sangaré, laureatka nagrody Grammy 2011 oraz głównej nagrody Womex 2017 wystąpi 21 czerwca we  wrocławskiej Synagodze Pod Białym Bocianem!

Jedyny w Polsce  koncert afrykańskiej gwiazdy będzie częścią WrocLove Fest 2018 odbywającego się okazji Święta Wrocławia.

 

Oumou Sangaré to malijska piosenkarka z niesamowitym głosem. Jest jedną z najważniejszych afrykańskich artystek wszech czasów.

Uosabia kobiecość, elegancję, determinację i niezależność, a jej wspaniały autorytatywny głos sprawia, że nie da się przejść obojętnie obok jej twórczości.

“To Muhammad Ali pomiędzy afrykańskimi divami na ringu. Najlepsza! Żądli jak motyl, lata jak pszczoła!” – żartował reżyser Womex Christoph Borkowsky, gdy wręczał piosenkarce prestiżową nagrodę podczas targów.

“Nagrodę dedykuję wszystkim afrykańskim kobietom i w ogóle ludziom w Afryce. To oni zawsze zachęcają mnie do śpiewania i pisania piosenek” – powiedziała Oumou w ramach podziękowań i rozpoczęła koncert, którego nikt nigdy nie zapomni. Ale takie są wszystkie jej koncerty.

Jest ogromnie zaangażowana w działalność społeczną w Afryce oraz we współpracę z ONZ.  Od dwudziestu jeden lat rozmawia głośno o rzeczach, które w Mail są tematami tabu. Przeciwstawia się przede wszystkim poligamii, czyli porządkowi społecznemu, który stawia kobiety w Afryce w niekorzystnej sytuacji.

 

“Potrzebuję muzyki do życia. Bez muzyki jestem niczym. Mam nadzieję, że wysyłam wiadomości, które przemawiają do ludzi. Życie jest trudne. Świat ma kłopoty. Moim zadaniem jest przyniesienie ludziom radości, a przede wszystkim mocy budowania pokoju. Śpiewam, aby dać im siłę i odwagę.”

 

Występowała wspólnie z wieloma znanymi artystami, m in. z Tracy Chapman, Femi Kuti, czy z Alicią Keys. Wzięła udział w Projekcie Imagine autorstwa Herbiego Hancocka.

Na scenie nosi oszałamiające kolorowe suknie w tradycyjnym afrykańskim stylu, do tego wysokie szpilki z Paryża, które zrzuca podczas koncertów. Sznury korali, kolczyki, bransolety. A do tego nieprawdopodobnie długie pomalowane na niebiesko paznokcie.

 

21.06.18 godz. 20.00 Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

WrocLove Fest 2018

OUMOU SANGARÉ (Mali)

bilety: 150 zł – I miejsca, 120 zł – II miejsca, 90 zł – III miejsca, 65 zł - miejsca stojące, 45 – wejściówki stojące (studenci i uczniowie)

WrocLove Fest 2018 - OUMOU SANGARÉ

kup bilety WROCŁAW
Synagoga Pod Białym Bocianem 2018-06-21
21 czerwca 2018
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 9 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło