Bilety Laibach / Polonia - na podstawie "Sinfonia Sacra" Andrzeja Panufnika

LAIBACH / POLONIA na podstawie „Sinfonii Sacra” Andrzeja Panufnika

Laibach (SLO)
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lwowskiej (UA)
Chór „Gloria” (UA)

Wydarzenie specjalne w ramach: 10. Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY / CODES

Projekt „Polonia” legendarnej awangardowej słoweńskiej grupy Laibach jest kolejną odsłoną cyklu Laibach z orkiestrą, który miał swoją premierę w słynnym Henry Le Boeuf Hall w BOZAR Centre for Fine Arts w Brukseli. Z okazji 100-lecia Niepodległości Polski Laibach przygotowuje spektakl multimedialny inspirowany III Symfonią „Sinfonia Sacra” Andrzeja Panufnika w aranżacji na zespół i orkiestrę.

Premiera tego projektu z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Lwowskiej oraz chóru odbędzie się 12 maja 2018 r. w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Koncert Laibach „Polonia” jest wspólną produkcją Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża".

Laibach to zespół bardzo dobrze znany w naszym kraju. Awangardowa ekipa łączy w swej muzyce industrial, metal i neoklasykę. Ich nazwa to niemieckie tłumaczenie Lublany, stolicy Słowenii. Istotną pozycją w ich dorobku jest muzyka do przedstawienia „Macbeth”, wystawianego w Hamburgu. Arcydziełem są przeróbki hymnów państwowych nagrane na albumie „Volk”.

Grupa Laibach czerpie ze stylistyki m.in. heavy metal, muzyki disco i techno, wykorzystywał elementy i przeróbki dzieł klasycznych, m.in. Holsta, Brucknera, Orffa, Liszta i Szostakowicza, czy utworów współczesnych artystów rockowych, m.in. Queen, The Beatles czy The Rolling Stones.

Laibach pobiera materiał muzyczny różnego pochodzenia i przetwarza go do własnych celów, w artystyczny ready-made w sensie Marcela Duchampa i Josepha Beuysa. Prace muzyczne i plastyczne Laibacha są przetworzeniem symboli, znaków i cytatów z najróżniejszych kontekstów artystycznych i polityczno-historycznych.

Laibach to muzyka, to niezapomniane koncerty, mistyczne i teatralne, to charakterystyczna „pilotka” Milana Frasa. To zaskakujące projekty, jak choćby ten na zlecenie polskiego Narodowego Centrum Kultury z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Koncertowi towarzyszyć będzie prezentacja bogatego dorobku zespołu – projekcje filmów dokumentalnych poświęconych Laibachowi oraz spotkania z filozofami i teoretykami sztuki analizującymi twórczość grupy.

Utwór został zamówiony przez Instytut Adama Mickiewicza jako część międzynarodowego programu kulturalnego towarzyszącego obchodom 100-lecia odzyskaniu przez Polskę Niepodległości - Polska100 / wsparcie finansowe Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, program Niepodległa 2017-2021.

Wydarzenie specjalne z okazji 10-lecia Ośrodka „Rozdroża” oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Laibach / Polonia - na podstawie "Sinfonia Sacra" Andrzeja Panufnika

kup bilety LUBLIN
Centrum Spotkania Kultur 2018-05-12
12 maja 2018
LUBLIN

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 8 kwietnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło