Muzyka

Ara Malikian gwiazdą XV. Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

 

To będzie widowisko muzyczne na miarę jubileuszowej, specjalnej edycji Festiwalu!

 

Ara Malikian wystąpi 2 września o godzinie 19.30 na otwartym, finałowym koncercie na Placu Grzybowskim.

 

To skrzypek i kompozytor, charyzmatyczny, nieprzewidywalny i jedyny w swojej ekspresji. Wraz z profesjonalnym zespołem muzyków wykona światowe arcydzieła Vivaldego, Mozarta, Paganiniego i innych wielkich kompozytorów, kultowe przeboje Led Zeppelin, Jimmiego Hendrixa i Davida Bowie w oryginalnych interpretacjach oraz własne kompozycje. Warszawska publiczność będzie mogła cieszyć się nie tylko koncertem instrumentalnym, ale uczestniczyć we wspaniałym widowisku z jaskrawymi kostiumami i żywiołową choreografią. Koncerty Malikiana to przełamanie szablonu, brak granic i ram, emocje na żywo i humor, a wszystko połączone jest z unikatową techniką gry na skrzypcach, która nie pozostawia obojętnym nawet najbardziej doświadczonego widza.

 

Ara Malikian  jest laureatem wielu prestiżowych nagród, otrzymał także nominację do Latin Grammy Awards. W przeszłości był pierwszym skrzypkiem w orkiestrze Teatru Królewskiego w Madrycie. Wyróżnia się wśród innych muzyków mistrzowskim i niepowtarzalnym wykonaniem zarówno muzyki klasycznej, jak i autorskich kompozycji, odzwierciedlających kulturę Bliskiego Wschodu, Europy Środkowej, Argentyny i Hiszpanii. Ara Malikian daje około trzystu koncertów rocznie na całym świecie. Występował z prestiżowym orkiestrami, m. in. z orkiestrami symfonicznymi z Japonii, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, z orkiestrami kameralnymi ze Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, z Armeńską Narodową Orkiestrą Filharmoniczną i wieloma innymi. Jego muzyka była prezentowana w ponad czterdziestu krajach całego świata. Muzyk jest także znany ze współpracy z wielką kinematografią. Malikian jest między innymi autorem ścieżek dźwiękowych cenionych w Polsce filmów Almodovara – Porozmawiaj z nią i Złe wychowanie.

 

Sam muzyk uważa, że największym wyzwaniem w grze na skrzypcach jest wzbudzanie emocji słuchaczy. Nie jest łatwo stworzyć idealne widowisko, ale uważam, że publiczność  potrzebuje nie tyle perfekcji, co raczej wyzwolenia gorących emocji, a to osiąga się nie przez biegłość techniczną, ale przez serce i duszę – wyznaje Ara Malikian.

 

 

 

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera to wielodniowe święto muzyki, teatru, literatury i tańca. To uznana już marka kulturalna Stolicy. W tym roku Festiwal ma szczególny, jubileuszowy charakter – odbywa się po raz piętnasty, Fundacja Shalom, organizator Festiwalu świętuje trzydziestolecie, a Gołda Tencer – pomysłodawca, dyrektor artystyczny i dusza wydarzenia obchodzi pięćdziesięciolecie pracy twórczej. Ta potrójna jubileuszowość powoduje, że jest to szczególna, wyjątkowo bogata i wyjątkowo międzynarodowa edycja wydarzenia. Przybywają gwiazdy z Izraela, USA, Niemiec, Francji, Danii, Belgii, Finlandii, Hiszpanii, Japonii. Wystąpią także znani i cenieni artyści polscy.

 

Festiwal trwać będzie od 25 sierpnia do 2 września.

 

Informacje i szczegółowy program na festiwalsingera.pl i na www.facebook.com/FestiwalSingera

 

 

 

2 września 2018, 19:30 Plac Grzybowski
Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 sierpnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca