Muzyka

Dorota Miśkiewicz PIANO.PL

DOROTA MIŚKIEWICZ, koncert „PIANO.PL“

WYKONAWCY

DOROTA MIŚKIEWICZ - śpiew
GRZEGORZ TURNAU - fortepian, śpiew
WŁODZIMIERZ NAHORNY - fortepian
KRZYSZTOF HERDZIN – fortepian
JAN SMOCZYŃSKI – fortepian, instrumenty klawiszowe
ATOM STRING QUARTET:
Dawid Lubowicz - skrzypce
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Michał Zaborski – altówka
Krzysztof Lenczowski – wiolonczela


Dorota Miśkiewicz koncertem PIANO.PL składa hołd polskiej pianistyce. Fortepian to polska specjalność, spośród wielu doskonałych muzyków, to właśnie pianiści wiodą w Polsce prym – zauważa. Jako, że gatunkiem najbliższym Dorocie jest jazz, podkreśla nade wszystko dokonania polskich pianistów jazzowych, którzy spektakularnie podążają drogą wyznaczoną niegdyś przez światowej sławy muzyka, Krzysztofa Komedę. Drogą wyznaczoną także przez Fryderyka Chopina, który był nie tylko znakomitym kompozytorem, pianistą, ale i... improwizatorem!

Koncert PIANO.PL jest kontynuacją bezprecedensowego wydarzenia zrealizowanego w maju 2016 roku w Warszawie, podczas którego na jednej scenie wraz z Dorotą Miśkiewicz zaprezentowali się Leszek Możdżer, Włodzimierz Nahorny, Marcin Wasilewski, Grzegorz Turnau, Andrzej Jagodziński, Bogdan Hołownia, Krzysztof Herdzin, Dominik Wania, Michał Tokaj, Piotr Orzechowski, Tomasz Kałwak, Lutosławski Piano Duo (Bartek Wąsik i Emilia Sitarz), Atom String Quartet oraz Henryk Miśkiewicz. Płyta CD I DVD z rejestracją koncertu miała swoją premierę 28 października 2016 wywołując ogromne uznanie krytyków i środowiska muzycznego, które przełożyło się na przyznanie płycie następujących nagród I wyróżnień:

FRYDERYK 2016
Jazzowy Artysta Roku – nominacja dla Doroty Miśkiewicz
Jazzowy Album Roku – nominacja

JAZZ TOP 2017 magazynu Jazz Forum
Dorota Miśkiewicz - wokalistka roku

JAZZ TOP 2016 magazynu Jazz Forum
PIANO.PL - album roku
PIANO.PL - jazzowe wydarzenie roku

KORYFEUSZ POLSKIEJ MUZYKI 2016
“Osobowość Roku” - nominacja

Publiczności w Alwerni Dorota Miśkiewicz proponuje koncert, będący „pomniejszoną" prezentacją unikalnego przedsięwzięcia, zrealizowanego w Warszawie. Biorą w nich udział trzej pianiści reprezentujący trzy muzyczne pokolenia, Grzegorz Turnau oraz Atom String Quartet

Na koncert składają się piosenki należące do kanonu polskiej muzyki, a ich wybór podyktowany został osobistymi sympatiami Doroty, subiektywnym odczuwaniem muzyki i tekstu. Decyzje aranżacyjne dotyczące wybranych utworów pozostawione zostały pianistom. Niektóre aranżacje są zaskakujące, pokazują nowe oblicze mniej lub bardziej znanych piosenek, inne dążą do prostoty, nie odbiegając znacznie od oryginałów. Jedne i drugie zachwycają!

Dorota Miśkiewicz PIANO.PL

bilety niedostępne KRAKÓW
Kijów Centrum 2018-12-09
9 grudnia 2018
KRAKÓW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 31 pazdziernika 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca