Muzyka

"Bohemian Rhapsody" króluje w USA

Biografia Queen, "Bohemian Rhapsody", to najchętniej oglądany film weekendu w Stanach Zjednoczonych.
Znany już także w Polsce film poradził sobie bardzo dobrze za oceanem. W trzy dni produkcja przyniosła 50 milionów dochodu. Na świecie produkcja przyniosła już 141 milionów dolarów.

W roli głównej w filmie "Bohemian Rhapsody" występuje znany z serialu "Mr. Robot", Rami Malek. Partnerują mu Ben Hardy (jako Roger Taylor), Gwilym Lee (jako Brian May) i Joe Mazzello (jako John Deacon). Udział potwierdzili także Mike Myers, Lucy Boynton, Allen Leech, Aaron McCusker i Aidan Gillen. Akcja filmu skupia się na okresie od założenia legendarnego zespołu, aż do koncertu Live Aid w 1985 roku. Film wszedł do kin wchodzi dziś, 2 listopada 2018 roku.

Druga nowość weekendu to "Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Kanwą projektu jest dzieło "Dziadek do orzechów" niemieckiego romantyka E.T.A. Hoffmanna, które wielokrotnie inspirowało różnych artystów, w tym Piotra Czajkowskiego do stworzenia baletu.

Klara (Mackenzie Foy) marzy tylko o jednym - kluczu do szkatułki, w której znajduje się bezcenny prezent od jej nieżyjącej już matki. Złota nić, którą otrzymuje od ojca chrzestnego, sędziego Droselmajera (Morgan Freeman), ma ją zaprowadzić do klucza. Dziewczyna trafia jednak do równoległego świata, w którym poznaje rycerza Filipa (Jayden Fowora-Knight), gang myszy oraz regentów trzech królestw - Śniegu, Kwiatów i Słodyczy. Klara i Filip muszą stawić czoła złej Gignger (Helen Mirren), by zdobyć dla dziewczyny upragniony klucz. W obsadzie znalazła się także Keira Knightley, która wciela się we wróżkę. Misty Copeland zagra w obrazie balerinę w tanecznych sekwencjach.

Produkcja zarobiła podczas weekendu 20 milionów dolarów.

Ostatnia noowść to komedia "Nobody's Fool". Tiffany Haddish gra nieokrzesaną kobietę, która właśnie wyszła z więzienia. Bohaterka zamieszka z siostrą (Tika Sumpter), która zaangażowała się w podejrzaną relację na jednym z portali randkowych. Whoopi Goldberg wciela się w mamę obu pań. W filmie grają także Omari Hardwick, Mehcad Brooks i Amber Riley. Film zarobił 14 milionów dolarów.

Oto top 10:
1. "Bohemian Rhapsody" - 50 mln dolarów
2. "Dziadek do orzechów i cztery królestwa" - 20 mln dolarów
3. "Nobody's Fool" - 14 mln dolarów
4. "Narodziny gwiazdy" - 11,1 mln dolarów
5. "Halloween" - 11 mln dolarów
6. "Venom" - 7,9 mln dolarów
7. "Mała Stopa" - 3,8 mln dolarów
8. "Goosebumps 2: Haunted Halloween" 3,7 mln dolarów
9. "Ocean ognia" - 3,5 mln dolarów
10. "Nienawiść, którą dajesz" - 3,4 mln dolarów

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 4 listopada 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca