Muzyka

Lady Pank

Lady Pank – po 35 latach od debiutu

 

Pierwsza płyta zespołu Lady Pank jest dla wielu fanów polskiej muzyki niczym biblia. Przeszła już do historii polskiego rocka jako klasyk. Przez wielu jest określana mianem The Best Of, bo to właśnie z niej pochodzą największe przeboje Lady Pank: Kryzysowa narzeczona, Mniej niż zero, Zamki na piasku, Vademecum skauta, Fabryka małp i kilka pozostałych.
To z tego albumu, na początku lat 80, radiowa Trójka, jako jedyna wówczas stacja prezentująca muzykę rockową, wylansowała 10 piosenek czyli dokładnie tyle, ile znajduje się na płycie (singlem został nawet instrumentalny numer Zakłócenie porządku!). Precedens, który nie powtórzył się w przypadku żadnej innej polskiej płyty.

 

I tak oto dziś, po 35 latach od premiery tego historycznegoalbumu, dostajemy jego remake, którego wartością dodaną jest plejada artystów, którzy uświetnili swoimi talentami utwory stworzone blisko 4 dekady temu przez Lady Pank. Lista nazwiskartystów, którzy przyjęli zaproszenie zespołu do nagrań, jest imponująca: Nosowska, Kowalska, Janerka, Markowski, Rojek, Maleńczuk, Organek, Zalewski, Rogucki, Wyrostek. Kolejnym prezentem, który zespół przygotował dla swoich fanów to bonusy w postaci trzech piosenek, które wprawdzie nie ukazały się na debiutanckim albumie Lady Pank, ale zostały nagrane i wylansowane jeszcze przed jego ukazaniem się na rynku: Tańcz głupia tańcz, Mała Lady Punk i Minus 10 w Rio. Wykonanie tej ostatniej przez Katarzynę Nosowską powali na kolana nie tylko fanów tej artystki…

 

Druga połowa roku to trasa koncertowa pod szyldem LP1, która obejmie swoim zasięgiem kilkadziesiąt miast w kraju i za granicą. Podczas koncertów zostanie zagrana pierwsza płyta Lady Pank w niezmienionej kolejności, aranżacjach i, w kilku przypadkach, w towarzystwie gości, którzy zaznaczyli swoją obecność na płycie. Koncertom będzie towarzyszyła oprawa nawiązująca do okresu, kiedy Lady Pank zaczynało swoją burzliwą karierę czyli z latami 80. Nie zabraknie niespodzianek i zaskoczeń, którymi zespół Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza rzadko rozpieszcza swoich fanów…

 

Zarówno płyta, jak i trasa LP1, zapowiadają się na jedno z najważniejszych wydarzeń 2018 roku na polskim rynku muzycznym.

 

Tracklista albumu:

 

1.      Mniej niż zero | Lady Pank i goście

2.      Kryzysowa narzeczona | Organek

3.      Fabryka małp | Zalewski

4.      Pokręciło mi się w głowie | Janerka | Panasewicz

5.      Du du | Panasewicz

6.      Zakłócenie porządku

7.      Zamki na piasku | Kowalska

8.      Wciąż bardziej obcy | Rojek

9.      Vademecum skauta | Rogucki

10.  Moje Kilimandżaro | Markowski | Panasewicz

11.  Mała Lady Punk | Borysewicz

12.  Tańcz głupia tańcz | Maleńczuk

13.  Minus 10 w Rio | Nosowska

 

 

kup bilety KATOWICE
Spodek 2019-10-26
kup bilety ŁÓDŹ
Atlas Arena 2019-03-10
kup bilety OPOLE
Amfiteatr Opole 2019-09-14
bilety niedostępne POZNAŃ
Arena Poznań 2019-03-02
bilety niedostępne WARSZAWA
Torwar 2019-02-24
kup bilety WROCŁAW
Hala Stulecia 2019-11-17
kup bilety KIELCE
Amfiteatr Kadzielnia 2019-05-26
kup bilety KRAKÓW
TAURON Arena Kraków 2019-11-23
kup bilety GDAŃSK/SOPOT
ERGO ARENA 2019-10-13
od: 24 lutego 2019
do: 17 listopada 2019

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 23 listopada 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca