Muzyka

Anna Maria Jopek Kwintet

Wyjątkowy koncert Anny Marii Jopek w Białymstoku. Artystka wystąpi już 14.02.2019 w Sali Koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej. Wokalistka wraz z grupą doskonałych instrumentalistów dostarczą niezapomnianych wrażeń. Artyści zostali docenieni na wielu międzynarodowych festiwalach na świecie. Multiinstrumentalizm, wirtuozeria, erudycja, pasja improwizacji i radość bycia razem - tak najkrótcej opisać można wydarzenie, które już w lutym odbędzie się na scenie Sali Koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej. Będzie to koncert wypełniony muzyką, którą porusza i zachwyca. Nie zabraknie na nim największych przebojów artystki oraz utworów, promujących najnowszą płytę „ULOTNE”.
Skład:
Anna Maria Jopek - śpiew
Robert Kubiszyn - kontrabas, bas
Krzysztof Herdzin - fortepian
Paweł Dobrowolski - perkusja
Piotr Nazaruk - flety, śpiew


Anna Maria Jopek - wokalistka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka.
Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in Pat Metheny, Youssu'n Dour, Bobby McFerrin, Sting, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone)- to artystka, która pojawiła się na najbardziej prestiżowych scenach świata.

Towarzyszący jej muzycy, zespół Anny Marii Jopek to team frontmanów i postaci pierwszoligowych na scenie jazzowej w swoim kraju. Muzycy z łatwością żonglują kolorami, formami i stylem. Muzyka AMJ zawsze w tonacji polskiej melancholii, ale i zadziornej taneczności, stanowi punkt startowy dla barwnej improwizowanej.

Ciekawość świata, otwartość i wszechstronność czyni zespół niezawodnym na całym świecie.

Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na wszystkich kontynentach. Tylko w Polsce jej płyty rozeszły się w milionowym nakładzie, jednak jak sama przyznaje, najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi.

Anna Maria Jopek Kwintet

bilety niedostępne BIAŁYSTOK
Opera i Filharmonia Podlaska - Sala Podleśna 2019-02-14
14 lutego 2019
BIAŁYSTOK

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 15 grudnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca