Muzyka

Thom Yorke kompozytorem muzyki klasycznej

Thom Yorke, znany z alternatywno-rockowej formacji Radiohead, postanowił spróbować sił jako kompozytor muzyki klasycznej.
Anglik, który obecny jest na scenie od ponad trzydziestu lat i w tym roku razem z Radiohead zostanie wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame, nie ogranicza swej twórczości do rocka. Niedawno artysta napisał ścieżkę muzyczną do filmu "Suspiria", a teraz do swego bogatego repertuaru dodał muzykę klasyczną. Thom Yorke napisał kompozycję "Don't Fear the Light". Utwór powstał dla francuskiego fortepianowego duetu, który tworzą Katia i Marielle Labeque. Numeru będzie można wysłuchać podczas europejskiej trasy duetu "Minimalist Dream House", która planowana jest na kwiecień.

Thom Yorke ma na koncie dwa solowe krążki - "The Eraser" (2006) i "Tomorrow's Modern Boxes" (2014).

Radiohead to jedna z bardziej wpływowych rockowo-alternatywnych formacji ostatnich lat. Zespół chętnie wzbogaca swe brzmienie i eksperymentuje. Za kluczowe dzieła w ich dorobku uważa się "OK Computer" (1997) i "Kid A" (2000), obydwa wyróżnione Grammy. Płyty Anglików rozeszły się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay kwintetu to "A Moon Shaped Pool" z maja 2016 roku.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 18 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca