Muzyka

TRIBUTE TO LOUIS ARMSTRONG Troy - „Satchmo” Anderson (USA) & band

Tribute to Louis Armstrong w Starym Klasztorze!

 

Ethno Jazz Festival zaprasza miłośników starego dobrego jazzu 11 marca do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na niezwykły wieczór z muzyką Louisa Armstronga w wykonaniu gościa z USA, Troya „Satchmo” Andersona z zespołem.

TRIBUTE TO LOUIS ARMSTRONG to projekt, który przywraca do życia Louisa "Satchmo" Armstronga. Całość prezentuje się naprawdę zjawiskowo - charakterystyczny głos i brzmienie trąbki, a nawet chusteczka - Louis Armstrong wrócił!

Troy „Satchmo” Anderson to wokalista i trębacz z Florydy, wierna kopia Louisa Armstronga, który nie tylko gra i śpiewa tak jak legendarny oryginał, ale jeszcze w dodatku jest do niego łudząco podobny. 

 

Koncert „Tribute to Louis Armstrong” jest podróżą w czasie i przestrzeni – widzowie czują się tak, jakby nagle znaleźli się kilkadziesiąt lat temu w jakimś zadymionym klubie jazzowym, gdzieś w Nowym Orleanie, Chicago, czy Nowym Jorku.  Ulegają złudzeniu jakby naprawdę słuchali na żywo legendarnego mistrza trąbki o zachrypniętym głosie.

 

Troy „Satchmo” Anderson rozpoczynał swoją karierę służąc jeszcze w US Army na terenie Niemiec.  Szybko doszedł jednak do wniosku, że kariera wojskowa jest raczej nie dla niego, że dużo bardziej pociąga go scena, mikrofon i kontakt z żywą publicznością.

Interesującą wiadomością jest to, że Troy Anderson, będąc w Niemczech uległ ciężkiemu wypadkowi, spadając z wysokości 15 metrów podczas prac przy konstrukcji wielkiego namiotu.  Uległ on rozlicznym kontuzjom, połamał sobie kończyny, kości policzkowe, stracił zmysł powonienia, smaku, czucie w wargach.  Wydawało się, że przekreśla to raz na zawsze jego karierę artystyczną.  Drogą żmudnych ćwiczeń, dopiero po roku odzyskał zdrowie i co było dla niego najważniejsze – czucie w wargach.  Wrócił do grania na trąbce i śpiewania, zaczynając jako rekonwalescent właściwie wszystko od początku.

 

Jego obecne występy na scenie stanowią nie tylko dowód siły charakteru artysty.  Tytuł programu „Tribute (po polsku: hołd) to Louis Armstrong”, nie jest  zwykłym sloganem marketingowym.  To po prostu PRAWDZIWY hołd Troya wobec swego Mistrza, okupiony wyrzeczeniami, ciężką pracą i ciągłym przezwyciężaniem bólu.

 

Troy występuje z towarzyszeniem tria polskich muzyków:

prof. Dariusz Janus – piano

Marcin Piszczorowicz – perkusja

Jacek Kaliszewski - kontrabas

TRIBUTE TO LOUIS ARMSTRONG Troy - „Satchmo” Anderson (USA) & band

kup bilety WROCŁAW
Klub Muzyczny Stary Klasztor 2019-03-11
11 marca 2019
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 24 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca