Muzyka

"Helsinki" Darii Zawiałow na Dzień Kobiet

8 marca ukaże się nowy album Darii Zawiałow zatytułowany "Helsinki".
Zdobywczyni dwóch Fryderyków za debiut roku i album roku alternatywa zapowiedziała, że jej drugi krążek "Helsinki" ukaże się 8 marca 2019 roku. Na płycie znajdzie się 13 kompozycji, w tym jedna zaśpiewana w języku angielskim. Artystka przygotowała również 3 bonusowe utwory, które pojawią sią na wersji deluxe.

Ze wszystkich miast na świecie wybrała stolicę Finlandii. "Helsinki" to tytuł nowego albumu Darii Zawiałow, z którym artystka wraca po dwóch latach od znakomitego debiutu. Baczne obserwacje rzeczywistości Daria Zawiałow zamyka w trafnych zwrotkach i refrenach, po raz kolejny udowadniając, że możemy nazywać ją nie tylko zjawiskową wokalistką, ale i zdolną autorką. Artystka nie mówi we własnym imieniu - staje się narratorką i oddaje głos stworzonym przez siebie bohaterom. Kiedy trzeba, razem z nimi krzyczy i gani, waha się i szuka odpowiedzi na trudne pytania.

- Helsinki dosłownie stworzyły w mojej głowie obraz własnego świata. Wyobrażam sobie to miasto jako bajkowe, nierzeczywiste i chłodne jak moje piosenki. Jest to dla mnie pewnego rodzaju azyl, odległe miejsce, do którego mogłabym uciec - mówi Daria Zawiałow. - Położone nad wodą, otoczone jeziorami, mogłoby stanowić dla mnie wspaniałą inspirację do tworzenia i obcowania z naturą. Od zawsze marzyłam żeby się tam wybrać, ale nigdy nie miałam okazji. Być może moja mityczna podróż stanie się realna właśnie teraz po premierze albumu.

Przy tworzeniu albumu Daria postawiła na pomoc duetu, który wspierał ją na debiutanckim albumie "A Kysz!"- współautorami utworów z płyty "Helsinki" są bowiem Michał Kush oraz Piotr Rubik. Muzycznie jest eklektycznie - mocne gitarowe riffy artystka łączy ze splotem elektronicznych brzmień. Serwuje utwory z pazurem, ale też kojące ballady. Piosenek jest trzynaście, na wersji Deluxe Edition szesnaście. Jedną z nich, "Winter Is Coming", wokalistka śpiewa po angielsku.

Drugi album Darii Zawiałow promuje singiel "Nie dobiję się do ciebie".

Tracklista albumu "Helsinki":
1. Płynne Szczęście
2. Helsinki
3. Punk Fu!
4. Gdybym miała serce
5. Szarówka
6. Winter Is Coming
7. Hej Hej!
8. Saloniki
9. Zbrodnie Ikara
10. Nie dobiję się do Ciebie
11. Majami Synek
12. Wielka płyta
13. Iskrzę się
Dodatkowe utwory na Deluxe Edition:
14. Kryzys wieku naszego
15. Zimne ognie
16. Freddie

15 marca Daria Zawiałow wyrusza w trasę koncertową, w ramach której będzie promować nowy album. Helsinki Tour wystartują w Toruniu a zakończy je występ na festiwalu Spring Break.

Helsinki Tour
15.03 - Toruń Od Nowa
16.03 - Szczecin Kolumba 4
17.03 - Zielona Góra Kawon
21.03 - Lublin Klub 30
22.03 - Kraków Studio
23.03 - Rzeszów Pod Palmą
24.03 - Bielsko Biała Miasto
29.03 - Olsztyn CEiIK
30.03 - Gdańsk Stary Maneż
31.03 - Łódź Wytwórnia
05.04 - Katowice Rialto
06.04 - Warszawa Stodoła
07.04 - Białystok Zmiana klimatu
12.04 - Kielce Bohomass
13.04 - Wrocław Zaklęte Rewiry
26.04 - Poznań Enea Spring Break

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 25 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca