Arcade Fire grają dla Dumbo

Arcade Fire przygotowali piosenkę na potrzeby filmu Tima Burtona "Dumbo".
Arcade Fire przygotowali nową wersję piosenki "Baby Mine" pochodzącej z oryginalnego filmu "Dumbo" Disneya z 1941 roku.

- W oryginalnym "Dumbo" jest scena z lokomotywą, gdzie wykorzystany jest instrument zwany sonovox, który mój dziadek Alvino Rey rozsławił w latach 30. XX wieku. Za każdym razem, gdy oglądałem film, myślałem, że to on gra - mówi Win Butler. - Kiedy poproszono nas o zrobienie wersji "Baby Mine" wziąłem wszystkie stare gitary mojego dziadka i chciałem wykorzystać je w tej piosence. Moja mama gra na harfie, mój brat na thereminie, moja żona śpiewa i gra na perkusji, a nasz syn nawet gra na trójkącie, podobnie jak reszta naszej rodziny z Arcade Fire.

Fragmenty piosenki, która pojawi się na na napisach końcowych można posłuchać w zwiastunie poniżej.

"Dumbo" to historia słonika cyrkowego o nienaturalnie wielkich uszach. Dumbo dzięki przyjaciółce - myszce - pokonuje swoje kompleksy i uczy się wiary w siebie.

Colin Farrell gra byłego cyrkowca, Holta Farriera, którego życie całkowicie się zmienia, kiedy po powrocie z wojny zostaje zatrudniony przez właściciela cyrku (Danny DeVito) jako opiekun nowo narodzonego słonika z olbrzymimi uszami. Cyrkowi niezbyt się powodzi, ale kiedy dzieci Holta, odkrywają, że słonik potrafi latać, biznesmen V.A. Vandevere (Michael Keaton) oraz akrobatka Colette (Eva Green) starają się zrobić ze zwierzaka gwiazdę. W filmie grają również DeObia Oparei, Joseph Gatt i Alan Arkin. Na ekranie zobaczymy też urodzonego w Polsce Kamila Lemieszewskiego. Tim Burton wyreżyserował film na podstawie scenariusza Ehrena Krugera. Projekt powstał w wytwórni Disneya. Premierę zaplanowano na 29 marca 2019 roku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 4 marca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło