Muzyka

Pali się Tulia na Eurowizji

Tulia przedstawiła konkursową piosenkę na Eurowizję 2019.
15 lutego TVP zadecydowała, że reprezentantem Polski na Eurowizji w Tel Avivie będzie zespół Tulia. Grupa wykona nową, przygotowaną na konkurs wersję piosenki "Pali się" - "Fire of Love (Pali się)".

Tulia zaśpiewa w dwóch językach: polskim i angielskim. "Fire of Love (Pali się)" to połączenie mocnego rockowego klimatu z elementami folku.
"Fire of Love (Pali się)" to najbardziej dynamiczny i rockowy utwór w repertuarze zespołu Tulia. Wykorzystanie archaicznej techniki wokalnej przez wokalistki (zwanej śpiewokrzykiem) w połączeniu z ultra nowoczesnym aranżem daje piorunujące, niepowtarzalne i natychmiast rozpoznawalne brzmienie zespołu, którego nie sposób pomylić z niczym innym na świecie. Tulia ma już rzesze fanów na świecie, a występ na Eurowizji sprawi, że to grono może się jeszcze powiększyć.

"Fire of Love (Pali się)" skomponowała Nadia Dalin, a słowa napisali Sonia Krasny (tekst polski), Allan Rich i Jud Friedman (tekst angielski).
Jud Friedman i Allan Rich to ikony songwritingu, dwukrotnie nominowani do Oscara za najlepszą piosenkę, w tym za "Run To You" Whitney Houston, nominowani również do Grammy oraz Złotych Globów. Pisali między innymi dla takich wykonawców jak Ray Charles, Chaka Kahn, *NSYNC, Kenny Loggins, James Ingram, Rod Stewart czy Tina Turner.

Nadia Dalin wspólnie z Sonią Krasny komponują utwory dla zespołu Tulia od samego początku skupiając się na wyjątkowym klimacie, melodyce i emocjach zawartych w ich twórczości. To one są odpowiedzialne za wszystkie autorskie utwory Tulii, w tym za nagrodzony w Opolu "Jeszcze Cię nie ma".
Producentem muzycznym i twórcą aranżacji utworu "Fire of Love (Pali się)" jest Marcin Kindla.

64. konkurs piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w dniach 14-18 maja w Tel Avivie. W ubiegłym roku piosenką "Toy" finał wygrała reprezentantka Izraela Netta Barzilai.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 11 marca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca