Muzyka

Wiktor Dębicki i Julia Wyszyńska w klipie Misi Furtak

Najnowszy teledysk Misi Furtak to prawdziwa gratka dla miłośników polskiego filmu. Wystąpili w nim Julia Wyszyńska, Monika Niemczyk, Klara Bielawka, Wiktor Dębicki, Cezary Kosiński, Kamil Strzelec i Blanka Bartoń.
Dzięki nim teledysk do utworu "Pamięć" to historia o domu rodzinnym - pełna humoru, ironii i nostalgii.

"Pamięć" to utrzymana w śmieszno-strasznym duchu satyra na motyw powrotu do domu rodzinnego - mówi reżyserka, Nastka Gonera. - Jesteśmy z nim przecież związani przez cale życie, powinien stanowić dla nas ostoję, być miejscem, w którym czujemy się bezpieczni, potrzebni i kochani. Co jednak dzieje się wtedy, kiedy powrót do domu rodzinnego kojarzy się z niczym innym jak opresją? Kiedy przysłowiowy heimat przywołuje skojarzenie rodem z najstraszniejszego horroru? Można próbować od niego uciec, rozliczyć się z nim, zapomnieć, wybrać wolność i wyruszyć w dalszą podróż. Można próbować, ale... zasadniczo się nie da. I o tym właśnie opowiada nasz mały film.

Po 5 latach od "Epki" podpisanej jako Misia Ff, artystka przedstawia się imieniem i nazwiskiem w najbardziej dojrzałych muzycznie kompozycjach, które do tej pory wydała. Płyta "Co przyjdzie " nie bez powodu zawiera znak zapytania.

To jest płyta o zmianach. Zarówno gwałtownych, jak i tych następujących powoli, których nie zauważamy - mówi Misia Furtak. - O strachu przed nimi i ich nieodwracalnością. O konieczności zadawania pytań, obowiązkach, jakie na nas ciążą. O bezradności i niezgodzie. O rysach, pęknięciach i świadomości, że każdy ersatz prędzej czy później się rozsypie. O pragnieniu odroczenia katastrofy, próbie budowania szalup, i nadziei, że mimo wszystko nie będziemy ich potrzebować.

Lista utworów "Co przyjdzie:":
1. Nie zaczynaj
2. Pamięć
3. Bez czterech rąk
4. A little later
5. Go to sleep
6. Delusional
7. Będzie gorzej
8. Tysiąc
9. Skończy się
10. Space
11. Co przyjdzie


Misia Furtak - Pamięć  from Nastka Gonera on Vimeo.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 18 marca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca