Muzyka

Lighthouse Family powraca po 18 latach

Zespół Lighthouse Family powraca po 18 latach z nowym albumem. Pierwszą zapowiedzią krążka jest utwór "My Salvation".
Lighthouse Family, niezwykle popularny w drugiej połowie lat 90. powraca z nowym albumem po 18-letniej przerwie. "Blue Sky in Your Head" ukaże się 3 maja. W ramach wydawnictwa ukaże się również płyta "Essentials", na której usłyszymy zremasterowane największe przeboje zespołu - wszystko z okazji 25-lecia działalności formacji.

"Blue Sky in Your Head" to czwarta płyta w dorobku Lighthouse Family. Grupa ponownie nawiązała współpracę z macierzystą wytwórnią Polydor, jak również z Keithem Armstrongiem, pierwszym menedżerem zespołu.

Tunde Baiyewu i Paul Tucker poznali się na Newcastle University i założyli Lighthouse Family na początku lat 90. W 1995 roku ukazał się debiutancki album "Ocean Drive", który w Wielkiej Brytanii pokrył się sześciokrotną platyną. Z tej płyty pochodzi wielki przebój "Lifted". Dwa lata później światło dzienne ujrzał "Postcards From Heaven" (ponownie 6x platyna) z hitami takimi jak "Raincloud", "High" i "Lost in Space". "Whatever Gets You Through The Day" (2010) zaowocowało kolejnym przebojem - "(I Wish I Knew How ItWould Feel To Be) Free/One".

Po tej płycie drogi muzyków rozeszły się, między innymi przez zawirowania w życiu rodzinnym - Paul stracił ojca, a Tunde matkę. Sytuację komplikował fakt, że ojczym Baiyewu był wówczas prezydentem Nigerii. Duet potrzebował przerwy. W kolejnych latach Tucker założył zespól The Orange Lights, a Baiyewu nagrał dwie solowe płyty. W 2010 Lighthouse Family spotkali się, by nagrać nową płytę, jednak starania okazały się bezskuteczne. Muzycy postanowili, że zamiast tego zaczną koncertować. Trasa okazała się wielkim sukcesem.

Na kolejne podejście do nagrania krążka trzeba było czekać aż do 2016 roku. Paul Tucker podkreśla, że tym razem wszystko wyszło bardzo naturalnie, a między dwójką muzyków nie doszło do żadnej kłótni. "My Salvation" powstało pod koniec 2016.

Lista utworów "Blue Sky In Your Head":
1. Blue Sky In Your Head
2. My Salvation
3. Live Again
4. The Long Goodbye
5. Clouds
6. Waterloo Street
7. Put My Heart on You
8. Light On
9. Who's Gonna Save Me Now?
10. Super 8
11. The Streetlights And The Rain
12. Under Your Wings
13. Immortal

Lista utworów "Essentials":
1. Ocean Drive
2. Lifted
3. High
4. Raincloud
5. Lost In Space
6. Loving Every Minute
7. Free/One
8. Question Of Faith
9. Goodbye Heartbreak
10. Postcard From Heaven


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 25 marca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca