Muzyka

Ellie Goulding śpiewa na "Naszej planecie"

5 kwietnia ukaże się ścieżka dźwiękowa do serialu Netfliksa "Nasza planeta".
Kompozytorem muzyki jest Steven Price, a gościnnie w jednym z utworów wystąpiła Ellie Goulding. Serial będzie pokazywał piękno i kruchość natury naszego świata.

Ośmioczęściowy oryginalny serial dokumentalny Netfliksa powstał we współpracy z Silverback Films, a reżyser Alastair Fothergill jest twórcą uznanych już serii "Planeta Ziemia" i "Błękitna planeta". Serial ukazuje zachwycające cuda natury, które jeszcze istnieją w przyrodzie oraz wpływ problemów środowiskowych, takich jak wycinka lasów czy niszczycielskie efekty kryzysu klimatycznego. Przedstawione są tutaj również inspirujące historie o niezwykłej zdolności natury do regeneracji. Tak jak poprzednie produkcje, serial powstawał 4 lata, a materiał został nakręcony w ciągu 3500 dni zdjęciowych w 50 krajach.

Po raz pierwszy w historii album ukaże się w ekologicznym opakowaniu wyprodukowanym z materiału Shiro Alga Carta, który jest wytwarzany z alg i włókien z certyfikatem Rady ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej. Materiał ten powstał, aby wykorzystać szkodliwe zakwity na Lagunie Weneckiej i stworzyć odnawialny materiał przypominający papier. Proces okazał się dużym sukcesem i został wprowadzony na innych zagrożonych obszarach morskich świata.

Kompozytor Steven Price stworzył bogatą i pełną mocnych motywów ścieżkę do wszystkich ośmiu odcinków, nagraną przez Philharmonia Orchestra w Abbey Road Studios w Londynie.

- We wszystkich momentach serii, od scen epickich, po te niezwykle intymne, moim priorytetem było emocjonalne podkreślenie tych niesamowitych obrazów - mówi Steven Price. -Mam nadzieję, że ta muzyka zabierze słuchaczy w prawdziwą podróż i pomoże dokonać zmian, których potrzebujemy, aby zaopiekować się naszym domem.

Znana z publicznych wypowiedzi o stanie planety i zamieszkujących ją gatunków Ellie Goulding została zaproszona przez Price´a do nagrania utworu "In This Together".

- Czułam się, jakbym właśnie dołączyła do zespołu obrońców Ziemi - mówi Ellie Goulding. - Jest to serial, który inspiruje do natychmiastowego działania, a jednocześnie wywołuje zachwyt.

Ścieżka dźwiękowa dostępna jest na CD i płycie winylowej. Dodatkowo ukaże się osiem albumów towarzyszących każdemu odcinkowi, dostępnych w serwisach streamingowych i do pobrania od 5 kwietnia.

Lista utworów:
CD One
1. This Is Our Planet
2. The Numbers Build
3. They Work As A Team
4. The Importance Of This River
5. An Ingenious Technique
6. The Ocean Returns The Favour
7. Baby Blue8. Regeneration
9. An Unknown Signal
10. Too Big To Argue With
11. Frozen Worlds
12. Mayflies
13. Great Rolling Waves
14. Crucial To Their Survival
15. Every Year There Are Others
16. Where Life Gathers
17. The Perfect Gift
18. The Oceans Belong To Us All

CD Two
1. Deserts and Grasslands
2. The Mighty Mekong
3. Corals
4. Leaf Cutters
5. Chernobyl
6. Into The Woodlands
7. Signature Moves
8. Every Other Breath You Take
9. Arctic Refugees
10. A Sudden Turn
11. A Nest Of Bubbles
12. He Wins Her Approval
13. Majestic Submarine Forests
14. They Came Back
15. We Must Preserve What´s Left
16. Ice Caves
17. Mythical Creatures Follow
18. They Have Come To A Desert
19. This Glacial Ice
20. A Greater Resilience
21. The Next Twenty Years
22. In This Together. Ellie Goulding and Steven Price


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 3 kwietnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca